REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Już nawet Revolut podnosi oprocentowanie lokat. I jeszcze dorzuca tanie kredyty

Revolut odświeżył ofertę depozytowo-kredytową. Będzie teraz udzielał kredytów do 150 tys. zł. Klienci będą mogli założyć również konto oszczędnościowe na 2 proc., ale tylko w planie Metal. Oprocentowanie dla użytkowników niepłacących wynosi 1,55 proc.

18.05.2022
13:39
Już nawet Revolut podnosi oprocentowanie lokat. I jeszcze dorzuca tanie kredyty
REKLAMA

Rosnąca inflacja (12,4 proc. w Polsce i 7,5 proc. w krajach strefy euro) sprawia, że Polacy coraz aktywniej szukają metod na ochronę majątku. W ostatnich tygodniach drgnęło nieco oprocentowanie lokat – nowe środki można dziś powierzyć bankowi licząc na premię przekraczającą nawet 5 proc. 3-procentowe oferty nie należą już do rzadkości, co zapewne skłoniło Revoluta do odświeżenia swojej propozycji.

REKLAMA

Nowe oprocentowanie kont oszczędnościowych w Revolut Banku

W aplikacji Revolut można założyć konto oszczędnościowe w złotówkach z codzienną wypłatą odsetek. Jego oprocentowanie różni się jednak w zależności od wykupionego planu:

  • 2 proc. – plan Metal,
  • 1,8 proc. – plan Premium,
  • 1,6 proc. – plan Plus,
  • 1,55 proc. – plan Standard.

Stawki dla kont oszczędnościowych w euro nie uległy zmianie:

  • 0,3 proc. – plan Metal,
  • 0,2 proc. – plan Premium,
  • 0,15 proc. – plan Plus,
  • 0,1 proc. – plan Standard.

Kredyt online do 150 tys. zł w Revolut Banku

Revolut zwiększył limit w udzielanych w aplikacji kredytach ze 100 tys. do 150 tys. zł. Bank wydłużył również maksymalny okres spłaty z 8 do 10 lat, a prowizja wynosi 0 zł. Koszt kredytu zależy od oceny ryzyka, ale zaczyna się od 7,99 proc. w skali roku.

Przedstawiciele fintechu podkreślają przy tym, że Revolut nie wszedł jeszcze na rynek kredytów hipotecznych. Pogrubienie pochodzi od redakcji, jednak pozostawienie tego słowa w informacji prasowej sugeruje, że i ten produkt zagości wkrótce w ofercie banku.

 class="wp-image-1805851"

Revolut na wakacje?

REKLAMA

W tym samym dokumencie znajdujemy również informację o sejfach, pozwalających na celowe oszczędzanie czy o możliwości zarezerwowania pobytu wakacyjnego wprost przez aplikację. Sam próbowałem skorzystać z tej opcji w kilku miastach, jednak nie polecam jej żadnemu użytkownikowi. Lista hoteli (oferowanych przez pośrednika) ładuje się wolno i wygląda biednie, a także drogo w porównaniu z Bookingiem czy Agodą. Nie ratuje jej nawet kilkuprocentowy cashback.

W kontekście wyjazdów warto również wspomnieć o ubezpieczeniu podróżnym, którym objęci są klienci, korzystający z planów Premium i Metal. Revolut współpracuje tu Allianz Partners.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA