REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

PZU jak operatorzy komórkowi. Startuje ubezpieczenie na abonament

Największy ubezpieczyciel w Polsce wprowadza możliwość opłacania wszystkich polis jednym wspólnym przelewem w miesiącu, rozkładając składkę na dwanaście płatności rocznie. Właściwie można by zapytać: dlaczego dopiero teraz?

15.10.2021
11:14
PZU wprowadza ubezpieczenie na abonament. Będzie jedna rata co miesiąc
REKLAMA

PZU chwali się „unikatowym rozwiązaniem na rynku ubezpieczeń majątkowych” i mówi o „nowatorskim systemie płatności za ubezpieczenia”, a przecież to tylko abonament, który w innych branżach jest od lat czymś oczywistym i naturalnym.

REKLAMA

Jak informuje PZU, z abonamentu będą mogły korzystać klienci indywidualni, którzy wykupią takie ubezpieczenia jak: PZU Auto, PZU Dom, PZU Plan na Zdrowie, PZU NNW, PZU Edukacja, OC w Życiu Prywatnym. 

Na płatność abonamentową czekało wiele osób, dla których jednorazowe opłacenie ubezpieczenia mogło być dużym wydatkiem

– mówi Paweł Ochmański, dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.

Jak przekonuje przedstawiciel PZU, dzięki rozbiciu płatności na 12 części, klienci mogą pomyśleć o kupnie dodatkowej polisy i rozszerzeniu swojej ochrony. Za wszystkie ubezpieczenia zapłacą co miesiąc jednym przelewem – dodaje.

Wkrótce kolejne polisy

Niestety z komunikatu prasowego ubezpieczyciela nie wynika, czy rozłożenie płatności na 12 miesięcy będzie efektem podzielenia rocznej składki na 12 równych części, czy jednak sumarycznie zapłacimy więcej. Tradycyjne podzielenie płatności za ubezpieczenie na dwie lub cztery raty wiąże się z dużym wzrostem wydatków. Poprosiłem PZU o wyjaśnienie tej kwestii.

REKLAMA

Płatności będzie można dokonać tradycyjnym lub szybkim przelewem, blikiem, a także kartą. PZU wskazuje, że abonament obejmuje na razie sześć najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń, ale w niedalekiej przyszłości firma planuje rozszerzyć ofertę o kolejne polisy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA