1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Pracownik IT świetnie zarabia, ale jest pozbawiony ochrony. Oto ubezpieczenie na miarę jego potrzeb

Lokowanie produktu: ERGO Hestia

Zarabiają dziesiątki tysięcy, ale często nie posiadają podstawowej ochrony socjalnej, jak ubezpieczanie od wypadków przy pracy. Pracownicy sektora IT na kontraktach B2B nie widzą oferty ubezpieczeniowej skrojonej pod siebie, ale teraz mogą skorzystać z kompleksowego rozwiązania obejmującego takie elementy jak niezdolność do pracy, leczenie za granicą czy wsparcie finansowe w razie poważnego zachorowania wraz z pakietem assistance na czas rekonwalescencji.

23.02.2024
9:30
Pracownik IT świetnie zarabia, ale jest pozbawiony ochrony. Oto ubezpieczenie na miarę jego potrzeb

Branża IT pozostaje jednym z najbardziej dochodowych, najlepiej opłacanych sektorów polskiej gospodarki. Średnie wynagrodzenie specjalistów wynosi tu od 12 do 23 tysięcy złotych. Niemal 60 proc. pracowników sektora IT jako formę współpracy wskazuje umowy B2B. Takie umowy pozwalają osiągnąć wyższe wynagrodzenie netto, ale są pozbawione świadczeń socjalnych - jak ubezpieczenie, zwolnienie lekarskie czy płatny urlop - gwarantowanych Kodeksem Pracy na umowie o pracę.

Powstaje więc sytuacja, w której jedni z najlepiej zarabiających pracowników są także jednymi z najgorzej zabezpieczonych od nieszczęśliwych wypadków, chorób i uszczerbków na zdrowiu. Specjaliści IT posiadają środki, by zapewnić sobie indywidualne ubezpieczenie, lecz problemem okazuje się atrakcyjność samych ofert - niedopasowanych do post-pandemicznej rzeczywistości 2024 roku, z pakietami archaicznych rozwiązań.

 class="wp-image-1589767"

Tymczasem, chociaż żyjemy coraz dłużej, chorujemy coraz młodziej. Na bardzo groźne choroby.

Chociaż okres życia Europejczyka wydłuża się, coraz częściej chorujemy na groźne choroby już w wieku 30 i 40 lat. Lekarze konsekwentnie wskazują na rosnący poziom zdiagnozowanych chorób nowotworowych u młodych 30-latków. Tymczasem w Polsce jedynie 28% terapii onkologicznych jest w pełni refundowanych. Stąd rosnąca popularność indywidualnego ubezpieczenia na wypadek raka. Niestety, bardzo często niewystarczającego by zapewnić skuteczne leczenie. Problemem są bowiem nie tylko środki, ale również geograficzne położenie.

Wiele zaawansowanych operacji i terapii jest przeprowadzanych wyłącznie za granicą. To wiąże się z dodatkowymi kosztami, wyzwaniami logistycznymi oraz wymogami proceduralnymi. Dodatkową kwestią jest późniejsza rekonwalescencja po groźnej chorobie, często połączona z okresem niezdolności do pracy. Wszystkie te problemy i przeciwności sprawiają, że wiele osób, które chce skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia nie jest zadowolonych z dostępnej oferty.

Pierwsze takie ubezpieczenie, które uwzględnia wszystko. ERGO 4 obejmuje leczenie za granicą, niezdolność do pracy czy usługi wspierające powrót do zdrowia. 

ERGO Hestia odświeżyła zakres popularnego ubezpieczenia życia i zdrowia ERGO 4, uwzględniając nowe zdarzenia na miarę oczekiwań współczesnego pracownika B2B, np. leczenie szpitalne, które gwarantuje wysokie świadczenie, operacje chirurgiczne z otwartym katalogiem zabiegów czy niezdolność do pracy. Firma przemodelowała rozwiązanie od samych warunków ubezpieczenia  - napisanych przyjaznym i zrozumiałym dla każdego językiem - po nowoczesny pakiet świadczeń, z unikalnymi rozwiązaniami w skali całego sektora ubezpieczeń.

W kontekście coraz popularniejszych chorób onkologicznych ważne wydaje się nie tylko świadczenie pieniężne, w ERGO 4 wypłacane od 20 tysięcy złotych do nawet miliona złotych, ale także ubezpieczenie obejmujące organizację i przebieg leczenia za granicą. W zakres ERGO 4 może wchodzić pakiet Global Doctors, umożliwiający leczenie na całym świecie, wliczając w to organizację, transport i zakwaterowanie. Suma ubezpieczenia Global Doctors wynosi do 2 milionów euro, a świadczenie jest prowadzone przez profesjonalistę zajmującego się m.in. rekomendacją zagranicznych placówek. Leczeniem zajmą się zaś najlepsi specjaliści z całego świata.

ERGO 4 wyróżnia się jedynym takim pakietem assistance ułatwiającym rekonwalescencję.

 class="wp-image-2414995"

Dostępne na rynku ubezpieczeniowym pakiety assistance charakteryzują się limitami, np. maksymalną ceną za sprzęt rehabilitacyjny czy konkretną liczbą wizyt u specjalisty. W przypadku assistance w ERGO 4 nie ma żadnych takich ograniczeń, co wyróżnia to rozwiązanie w skali kraju. Tylko od ubezpieczonego zależy, na co przeznaczy dodatkowe środki ze wsparcia assistance. Może je przeznaczyć  na domowe wizyty, konsultacje ze specjalistami, opiekę domową, sprzęt rehabilitacyjny, diagnostykę czy cokolwiek innego, co jest dla ubezpieczonego niezbędne w razie choroby.

Sama kwota assistance to dodatkowe świadczenie połączone z ubezpieczeniem od poważnego zachorowania czy uszczerbku na zdrowiu i wynosi 10 proc. sumy ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli suma ubezpieczenia wynosi 200 tysięcy, poza tą pulą, klient objęty assistance otrzyma dodatkowe 20 tys. na specjalistów, sprzęt rehabilitacyjny czy pomoc domową. Maksymalna suma ubezpieczenia od poważnej choroby to milion złotych, a więc maksymalna dodatkowa kwota assistance wynosi aż 100 tysięcy złotych.

Nie możesz pracować? Zabezpiecz swoje dochody. To też element ubezpieczenia ERGO 4.

Wspomniani pracownicy IT w większości współpracują z firmami w oparciu o umowy B2B. Oznacza to, że nie mogą liczyć na zwolnienie lekarskie czy płatny urlop w sytuacji choroby czy niezdolności do pracy. Specjaliści są wtedy pozbawieni przychodów, które najczęściej stanowią większość domowego budżetu. Ma to natychmiastowe i odczuwalne przełożenie na kondycję domowych finansów. Tutaj ponownie rozwiązaniem może być indywidualne ubezpieczenie.

W ERGO 4 wysokość renty w razie niezdolności do pracy może wynosić do 85 proc. wynagrodzenia. Co ważne, miesięcznie świadczenie jest niezależne od decyzji i świadczenia wypłacanego przez ZUS, co stanowi dodatkowe wsparcie dla domowego budżetu. Jeśli natomiast myślimy o zabezpieczeniu finansowym bliskich, ubezpieczenie na życie w ERGO 4 chroni na wypadek śmierci z każdej przyczyny - choroby, wypadku, śmierci naturalnej - a wskazani beneficjenci otrzymują 100% sumy ubezpieczenia.

ERGO 4 to wielka elastyczność. Każdy wygodnie dopasuje ubezpieczenie pod siebie. No i nie przepłaci.

 class="wp-image-2415001"

Każdy z nas jest inny, ma inne obawy oraz podchodzi inaczej do kwestii bezpieczeństwa i stabilności. Dlatego tak ważne jest, by to klient dopasowywał ofertę do siebie. W ERGO Hestii zdają sobie z tego sprawę, dzięki czemu ERGO 4 składa się ze zróżnicowanych pakietów ochrony, które obejmują:

  • Ubezpieczenie życia
  • Niezdolność do pracy
  • Poważne zachorowanie 
  • Zdrowie dziecka
  • Uszczerbek na zdrowiu w razie nieszczęśliwego wypadku
  • Uszkodzenie ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku
  • Leczenie szpitalne
  • Operacje chirurgiczne
  • Global Doctors

ERGO 4, dzięki elastyczności oferty ubezpieczenia cechuje także atrakcyjna cena. Klient zawsze może wybrać zakres, który jest dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. 

W ten sposób 25-latek chcący ubezpieczyć się od poważnego zachorowania, wraz z dodatkowym świadczeniem assistance, na sumę 100 000 złotych, będzie opłacał składkę w wysokości 36 złotych miesięcznie. Jeśli natomiast chce skorzystać z ubezpieczenia Niezdolność do pracy do 65 roku życia, z miesięczną rentą w wysokości 3000 złotych, koszt jego ubezpieczenia wyniesie 60 zł miesięcznie. Z perspektywy zarobków sektora IT zabezpieczenie przyszłości kosztuje więc mniej niż obiad na mieście.

Aby skomponować własny pakiet ubezpieczenia ERGO 4 najlepiej porozmawiać z doradcą ERGO Hestii, który podczas rozmowy może przedstawić kilka kalkulacji ubezpieczenia.  Wysoka elastyczność ubezpieczenia ERGO 4 pozwalają dopasować sumę ubezpieczenia oraz wysokość miesięcznej składki w oparciu o własne preferencje. Rozmowę z konsultantem można w prosty sposób zamówić na stornie www ERGO Hestii.

Lokowanie produktu: ERGO Hestia
Najnowsze
Zobacz komentarze