REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Elon Musk szuka setek pracowników do pracy. Chętnie przyjmuje Polaków

Fabryka Tesli, należąca do miliardera Elona Muska, zatrudnia 500-600 pracowników miesięcznie w swoim niemieckim zakładzie koło Berlina - poinformował regionalny minister gospodarki Brandenburgii. Okazuje się, że wielu Polaków już znalazło zatrudnienie w Gigafactory. Rekrutacje wciąż trwają, a fabryka kusi zarobkami.

13.06.2022
17:42
Fabryka Tesli szuka pracowników. Chętnie przyjmują Polaków
REKLAMA

Tesla zatrudnia od 500 do 600 osób miesięcznie w swoim zakładzie w Gruenheide koło Berlina i współpracuje z krajową agencją zatrudnienia, aby rekrutować pracowników, którzy nie są już potrzebni u niemieckich producentów samochodów.

REKLAMA

Do tej pory zrekrutowano od 4100 do 4500 pracowników - powiedział minister Joerg Steinbach na konferencji prasowej.

I dodał, że około 10 proc. pracowników niemieckiej Tesli to obcokrajowcy, głównie z Polski.

Tesla zatrudnia i nie wymaga znajomości języka niemieckiego

Zakład w Gruenheide pracuje obecnie już na dwie zmiany od 23 maja. Fabryka pełną parą ma ruszyć przed końcem roku, a pomóc jej ma w tym trzecia zmiana.

Polska Izba Motoryzacji podaje, że w wielkiej fabryce Tesli będzie można zarobić od 2700 do 3500 euro miesięcznie. To kilka razy więcej niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce.

Zapotrzebowanie na pracę już teraz jest tam tak duże (to ma być największa fabryka Tesli na świecie), że firma poszukuje także niewykwalifikowanych pracowników i nawet nie wymaga znajomości języka niemieckiego (wystarczy angielski) - informuje Polska Izba Motoryzacji.

Mało tego, potencjalni pracownicy nie muszą wcale mieszkać w Niemczech. Wystarczy, żeby czas dojazdu do pracy nie przekraczał dwóch godzin. Tymczasem budowana fabryka leży zaledwie niecałą godzinę drogi od polskiej granicy.

Na chętnych wciąż czeka 7 tys. miejsc pracy, ale to nie koniec poszukiwania pracowników, gdyż fabryka ma być systematycznie rozbudowywana.

Tesla kusi zarobkami

Zgodnie z danymi w serwisie Kununu, gdzie sprawdzić można zarobki w poszczególnych firmach, pracownik produkcji w Tesli może liczyć na roczne zarobki od 29 700 do 49 000 euro, przy czym średnia wynosi 33 700 euro rocznie. Daje nam to pensję w wysokości około 2800 euro miesięcznie.

Oczywiście specjaliści są wynagradzani lepiej. Elektryk zarobi 49 tys. euro rocznie, lider zespołu 55 tys. euro rocznie, programista 63 tys. euro rocznie, a stawka inżyniera zaczyna się od 68 tys. euro rocznie.

Tesla zaznacza jednak, że nie poszukuje wyłącznie wysoko wykfalifikowanych pracowników.

Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, gdzie chodziłeś do szkoły, ani w jakiej branży pracujesz— jeśli jakość wykonywanej przez ciebie pracy jest wyjątkowa, dołącz do nas, aby przemyśleć na nowo przyszłość zrównoważonej energii i produkcji - brzmi slogan reklamowy Tesli.

REKLAMA

Aktualne oferty pracy, a jest ich kilkaset, znaleźć można na stronie fabryki Tesli w Niemczech.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA