REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Point72 otwiera oddział w Warszawie, największy poza Stanami Zjednoczonymi

Point72, globalna organizacja zarządzająca aktywami, otworzyła niedawno biuro w Warszawie. Oddział w Polsce jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności firmy, która stale dąży do powiększania istniejących zespołów, eksploracji nowych klas aktywów i opracowywania nowych strategii – wejście na rynek warszawski jest ważną częścią tych starań. Rozmawialiśmy z Rafaelem Lopezem-Espinosą, Dyrektorem Zarządzającym Point72 w Polsce.

04.05.2021
16:36
Warszawa-smog-uchwala
REKLAMA

Fot: point72.com

REKLAMA

Adam Sieńko, Bizblog.pl: Co powinniśmy wiedzieć o Point72?

Rafael Lopez-Espinosa, Point72: Po pierwsze, Point72 jest globalną organizacją zarządzającą aktywami, zbudowaną na ponad 25-letnim doświadczeniu w inwestowaniu. 1 stycznia 2021 roku firma zarządzała aktywami o wartości 20,2 miliarda dolarów oraz zatrudniała ponad 1 650 osób w 12 biurach na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, oddziały posiadamy w Palo Alto, San Francisco, Londynie, Paryżu, Hongkongu, Tokio, Singapurze, Sydney, a teraz także w Warszawie.

Biuro w Warszawie jest drugim w Europie kontynentalnej (pierwsze znajduje się w Paryżu). Co sprawia, że stolica Polski jest dla was taka atrakcyjna?

Za decyzją o ulokowaniu naszego kolejnego międzynarodowego biura w Warszawie stoi kilka czynników. Znaczenie tego miasta w Europie znacznie wzrosło w ostatnich latach. Warszawa, podobnie jak Berlin i Londyn, przyciąga największe talenty z regionu i spoza niego. Miasto cieszy się reputacją centrum usług finansowych oraz jest siedzibą wiodących uczelni technicznych i inżynieryjnych. Jest domem dla wielu wspaniałych specjalistów i wierzymy, że dobra reputacja tego miasta będzie coraz mocniejsza.

Jaką rolę odegra teraz Warszawa w waszej strategii rozwoju?

Otwarcie biura w Warszawie jest niezwykle istotnym krokiem dla Point72. Nasze lokalne zespoły będą odgrywać kluczową rolę w strategicznym rozwoju firmy. Point72 nie prowadzi w Warszawie działalności inwestycyjnej i nie zatrudnia pracowników specjalizujących się w inwestowaniu, ale budujemy nasze polskie zespoły, tak aby pomóc w dostarczaniu innowacyjnych, wiodących w branży narzędzi i usług.

 class="wp-image-1424728"
Rafael Lopez-Espinosa, Dyrektor Zarządzający Point72 w Polsce

Zatrudniliśmy ponad 60 specjalistów z różnych dziedzin. Jesteśmy zadowoleni oraz dumni z tego, że tworzymy światowej klasy zespoły, które płynnie ze sobą współpracują, pomagając firmie wprowadzać innowacje i budować możliwości potrzebne do rozwoju. Do końca 2021 roku planujemy zatrudnić 150 najlepszych specjalistów, a w ciągu 2-3 lat spodziewamy się, że Warszawa stanie się największym oddziałem Point72 poza Stanami Zjednoczonymi.

Przedstawicieli jakich specjalizacji szczególnie poszukujecie?

Prowadzimy rekrutację na strategiczne, kluczowe dla sukcesu firmy stanowiska, w zespołach zajmujących się technologią, finansami, operacjami i zarządzeniem danymi – odzwierciedla to znaczenie Polski w strukturze firmy.

W szczególności, mówiąc o talentach z branży technologii, poszukujemy Software Engineers, Data Engineers i DevOps, którzy będą posługiwali się technologiami takimi jak Java, C#, Python, modern SQL, no SQL i technologiami Messaging. Cenimy wiedzę związaną z natywnymi rozwiązaniami chmurowymi, infrastrukturą jako kodem, technologiami ciągłej integracji i ciągłego wdrażania. Ekspercka wiedza pracowników pomoże naszym zespołom Infrastructure, Back Office Technology, Data Engineering, Macro Technology i Equities Technology rozwijać innowacyjne systemy i platformy, które są wyróżnikiem firmy.

W Point72 nasi pracownicy mają możliwość zdobywania nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy. Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju zawodowym zespołów i dążymy do zapewnienia najlepszym talentom globalnych i długoterminowych możliwości poszerzających ścieżkę ich rozwoju. Biorąc to pod uwagę, zatrudniamy zmotywowanych, kreatywnych pracowników, chcących wywierać realny wpływ i wspierać firmę w tworzeniu kultury uczciwości i doskonałości.

Czy otwarcie biura w czasie pandemii i rekrutacja nowych osób jest wyzwaniem? Czy pandemia wpłynęła na sposób i kulturę pracy w Point72?

Wiedzieliśmy, że otwarcie biura w czasie pandemii będzie stanowiło wyjątkowe wyzwanie, lecz chcieliśmy działać dalej i rozpocząć budowanie naszej historii w Polsce oraz przyciągnąć utalentowanych specjalistów. Priorytetem jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Kierując się tą zasadą, znaleźliśmy kreatywne sposoby tworzenia naszej kultury i integrowania nowych pracowników z całą organizacją, w czasie gdy wszystkie działania musiały być realizowanie zdalnie.

Pandemia nie wpłynęła znacząco na nasze codzienne działania, a migracja do pracy zdalnej przebiegła w całej firmie bezproblemowo. Ponieważ pod wieloma względami struktura naszej firmy i procesy decyzyjne są bardziej zbliżone do tych funkcjonujących w startupach niż w dużej korporacji, łatwiej było nam dostosować wszystkie działania i sprawnie przeorganizować pracę w odpowiedzi na pandemię.

Co ważne dokładamy wszelkich starań, aby efektywnie komunikować się z naszymi kandydatami podczas całego procesu rekrutacji, aż do daty rozpoczęcia pracy. Pozwala to utrzymać zaangażowanie pracowników na wysokim poziomie i zapewnić, że czują się oni częścią Point72. Musieliśmy dostosować nasze procesy rekrutacyjne i onboardingowe do pandemicznych warunków, ale opracowaliśmy kreatywne sposoby budowania kultury organizacyjnej.

Jednym z nowych pomysłów jest program buddy. Każdy nowy członek zespołu zostaje połączony z innym, wdrożonym już pracownikiem, aby pomóc mu w rozpoczęciu pracy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby stworzyć kulturę, która będzie połączeniem zarówno tego, co najlepsze w Point72, jak i doświadczenia wnoszonego przez warszawskich pracowników. Osobiście, jestem pod wrażeniem dotychczasowych rezultatów.

Jak odnajdujesz się w roli dyrektora zarządzającego biurem w Polsce?

Jestem bardzo podekscytowany i niezmiernie zadowolony, że mogę kierować nowym biurem Point72. Odpowiadam za nadzorowanie działalności w Polsce, ale także pełnię stanowisko Global Head of Strategy i realizuję cele strategiczne firmy. Już teraz do warszawskiego oddziału dołączyli fantastyczni specjaliści.

Jednym z nich jest Maciej Wolański, który w naszym zespole od niedawna pełni rolę Head of Technology w Polsce. Maciej wnosi do Point72 15 lat doświadczenia w inżynierii oprogramowania, głównie w usługach finansowych, które powiązane były z innowacjami skupionymi wokół AI i blockchain. Maciej pracował dla wielu prestiżowych organizacji, budując świetne zespoły oraz wdrażając nowatorskie rozwiązania programistyczne będące odpowiedzią na złożone problemy. Nie mogę sobie wyobrazić nikogo lepszego, kto pomógłby nam zbudować światowej klasy organizację zajmującą się technologią w Polsce, jednocześnie pomagając nam przyciągać, rozwijać i zatrzymywać największe talenty na wszystkich stanowiskach.

REKLAMA

Słyszałem, że Warszawa to tętniące życiem miejsce do pracy i w pełni się z tym zgadzam.

Wszystkie otwarte stanowiska, na które prowadzona jest obecnie rekrutacja, można znaleźć na stronie: https://careers.point72.com/

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA