REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowy regulamin Allegro. Nowe ceny, zakazane kategorie, koniec z alkoholem, start handlu paliwem

Najpierw od 9 lipca, a następnie od 1 sierpnia Allegro wprowadzi wiele zmian w swoim regulaminie, które mają z jednej strony ułatwić kupującym korzystanie z serwisu, a z drugiej wymusić profesjonalizację sprzedawców. Największy serwis e-commerce zaczyna stopniowo wprowadzać obowiązek łączenia ofert z produktem.

16.06.2020
15:41
Nowe zasady Allegro. Zmiany w kategoriach, nowe zasady wystawiania przedmiotów i nowe ceny
REKLAMA

„Robimy to po to, żeby sprzedający mieli do dyspozycji jeszcze bardziej profesjonalne miejsce do prowadzenia biznesu online, a kupujący – zaglądali tu jeszcze częściej” – zapewnia Allegro w informacji o zmianach w regulaminie. Jakie są najważniejsze zmiany?

REKLAMA

Od 9 lipca na Allegro Lokalnie będzie można wystawiać ogłoszenia sprzedaży samochodów, motocykli i innych pojazdów. Pojawią się nowe rodzaje ogłoszeń w kategoriach motoryzacyjnych zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na Allegro dla zwykłych kont – Lite, Turbo i Nitro.

 class="wp-image-1179263"

Ogłoszenia w kategoriach motoryzacyjnych będą automatycznie wznawiane maksymalnie przez 90 dni. Funkcję tę będzie można wyłączyć w formularzu wystawiania lub poprzez zdjęcie ogłoszenia przed czasem.

Także 9 lipca pojawi się nowość w Allegro w dziale Motoryzacja – kategoria paliwa. Nowa możliwość będzie oczywiście zarezerwowana dla użytkowników z kontem firmowym posiadających koncesję na obrót paliwami ciekłymi. Konieczne będzie podpisanie z Allegro odrębnej umowy dotyczącej sprzedaży paliw.

Tego samego dnia wejdzie kilka drobniejszych zmian. Nie będzie już można wystawiać ofert sprzedaży maseczek bawełnianych w działach Dziecko i Uroda. Pojawi się też między innymi nowa usługa – zwrot Allegro Przesyłki Poleconej w przypadku braku możliwości jej doręczenia. Opłata? 6,49 zł brutto.

Oferty sprzedaży alkoholu zostaną usunięte

Allegro definitywnie kończy ze sprzedażą alkoholu. 9 lipca zamknięta zostanie kategoria Wino, a podkategoria Wino bezalkoholowe zostanie przekształcona w samodzielną kategorię. Wszystkie pozostałe aktywne oferty napojów alkoholowych zostaną usunięte

Czujemy się odpowiedzialni za wszystkich, którzy korzystają z serwisu. Dbamy o bezpieczeństwo Twojej firmy. Nie chcemy, aby była ona narażona na cofnięcie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych ze względu na różne interpretacje przepisów o sprzedaży alkoholu przez internet

– wyjaśnia Allegro.

Od 1 sierpnia Allegro wprowadzi obowiązek łączenia 1 proc. ofert z produktem w kategoriach Elektronika Uroda Kultura i Rozrywka.

Produktyzacja stopniowo opanuje Allegro

„Chcemy, aby w połowie 2021 roku wszystkie oferty były połączone z produktami w wybranych kategoriach. Tę zmianę będziemy wprowadzać krok po kroku, aby dać Ci czas na przygotowanie się do niej jak najlepiej” – tłumaczy serwis.

REKLAMA

Łączenie ofert z produktami Allegro nazywa „produktyzacją”. Dzięki połączeniu ofert z produktem zostaną one uwzględnione na liście produktów i na liście ofert z danym produktem. To ma ułatwić klientom wyszukanie przedmiotów.

Zmiany podyktowane są tym, że klienci Allegro dość często nie mogą znaleźć szukanego produktu lub widzą zbyt dużo takich samych ofert, co utrudnia przeglądanie ofert. Z przeprowadzonych w 2018 r. badań wynika, że tylko 44 proc. klientów twierdzi, że zawsze udaje im się znaleźć przedmiot, którego szukają, a co piąty uważa, że jest zbyt wiele ofert i mają problem, by znaleźć taką, która spełnia ich wymagania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA