REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Multikino rozrosło się do ogromnych rozmiarów. Sieć przejęła konkurenta

Multikino staje się hegemonem wśród kinowych sieciówek. Spółka należąca do Grupy Vue International przejęła sieć Cinema 3D. Oznacza to, że pod jego szyldem będzie niebawem działać kolejnych 13 obiektów i 65 ekranów.

24.05.2019
18:38
Właściciel Multikina przejmuje Cinema 3D
REKLAMA

Cinema 3D to sieć znana przede wszystkim mieszkańcom średniej wielkości miast w Polsce. Jest obecna m.in. w Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Świnoujściu, Tarnowie czy Białej Podlaskiej. W stolicy możemy ją znaleźć w Atrium Reduta, a także w nowo otwartej Galerii Młociny.

REKLAMA

Kino w tej ostatniej dysponuje 10 ekranami z łączną liczbą 935 miejsc. Wyposażone zostało w projektory laserowe 4K. W dwóch salach zastosowano nowoczesny system dźwięku trójwymiarowego Dolby Atmos.

Ta zdobycz została już zaprezentowane widzom pod nowym brandem. 24 maja Grupa Vue International poinformowała o przejęciu Cinema 3D. Transakcja została opłacona ze środków własnych grupy. Wszystkie placówki zostaną przemianowane na Multikino. w stolicy pod tą marką będziemy mieli już 6 lokalizacji – w Złotych Tarasach, na Targówku, Ursynowie, Wola Park, w Galerii Młociny i w Atrium Reduta.

Wyjątek w rebrandingu dotyczy tylko kina w Gdańsku. Tu zastrzeżenia zgłosił wcześniej UOKiK

Nasze postępowanie wykazało, że zgoda na koncentrację oznaczałaby ograniczenie konkurencji. Możliwe było jednak wydanie zgody warunkowej. Stwierdziliśmy, że sprzedaż Cinema 3D w Galerii Morena spowoduje, że gdańscy konsumenci nadal będą mieli swobodę wyboru kina, w którym chcą obejrzeć film - tłumaczył Marek Niechciał, prezes UOKiK-u.

REKLAMA

Stanęło na tym, że jeżeli właściciel Multikina będzie chciał przejąć gdańskie Cinema 3D, będzie musiał znaleźć firmę niepowiązaną kapitałowo z Multikinem i przedstawić ją do akceptacji UOKiK-owi. Decyzja nie jest prawomocna i właściciel Multikina może odwołać się od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Dzięki temu ruchowi Multikino będzie dysponować łącznie 45 obiektami i 322 ekranami. Dla porównania inna sieć – Cinema City - ma w tej chwili 34 kina.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA