REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

ING Bank Śląski kłania się debiutującym przedsiębiorcom. Wniosek o założenie firmy złożysz przez Moje ING

Założenie rachunku firmowego, wizyta w Urzędzie Skarbowym, zgłoszenie do ZUS-u - to tylko niektóre kłody, jakie znajdują pod nogami celujący w samozatrudnienie. Ale ING Bank Śląski chce udowodnić, że nie ma się czego tak naprawdę bać. U nich firmę założysz łatwo i przyjemnie - dzięki aplikacji Moje ING.

29.04.2019
12:57
moje-ing-rejestracja-firmy
REKLAMA

Dla wielu decydujących się na pożegnanie z etatem i przejście na samozatrudnienie to bardzo odważny skok na głęboką wodę, chociaż zewsząd słyszymy, że tylko tak będziemy naprawdę wolni i kreatywni. Ale mimo tych szczerych obietnic lepszego jutra, jeszcze przed samym skokiem staramy się wypatrzeć największe przeszkody, żeby szczęściem debiutanta je ominąć. 

REKLAMA

Z roku na rok coraz więcej osób jednak decyduje się na taki krok. Szacuje się, że każdego dnia w Polsce średnio przybywa tysiąc nowych firm. Tylko w styczniu działalność rozpoczęło 35 037 podmiotów (wobec 36 409 firm zarejestrowanych w styczniu 2018 r.), a w lutym - 28 471 (w lutym 2018 r. - 27 275). Teraz w podjęciu tej niełatwej decyzji chce pomóc ING Bank Śląski.

Moje ING przychodzi z pomocą.

Dla wielu formalna droga do własnej firmy usłana jest tylko kolcami i pułapkami. Nie znają tego świata i się go boją. Według badań przeprowadzonych na panelu Ariadna, w ciągu tego roku co czwarty Polak w wieku do 44. roku życia planuje założenie własnej działalności. Ale tylko 12 proc. z badanych respondentów wie, że może to zrobić za pośrednictwem banku. 

Od teraz składanie wniosku o podjęcie działalności gospodarczej ma być łatwe i przyjemne. Oferta dotyczy tych, którzy w tym celu wykorzystają aplikację mobilną Moje ING. 

Chcemy zmienić tę świadomość i pokazać, że zakładanie firmy jeszcze nigdy nie było tak proste. Wspieramy przedsiębiorczych. Dajemy im rozwiązania, dzięki którym łatwiej jest prowadzić biznes takie jak fakturowanie, czy pożyczki na klik oraz narzędzia, aby od początku mogli mieć więcej klientów takie jak imoje, terminale, microleasing, placeme. Ułatwiamy klientom codzienne bankowanie i jesteśmy dla nich wsparciem, również kiedy zakładają firmę - przekonuje Marcin Giżycki, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Założenie firmy z ING w pięciu krokach.

Krok pierwszy to wpisanie we wskazane przez aplikacje Moje ING wszystkich danych składającego wniosek. Część system pobierze automatycznie, ale część trzeba wypełnić samemu. Krok drugi to wszystkie dane firmy, takie jak nazwa czy adres. Określenie zatrudnienia w firmie, sposobu opodatkowania oraz wniosek o konto firmowe - to już krok trzeci. Potem zostaje tylko wypełnienie zgód i oświadczeń marketingowych oraz podpisanie wniosku Profilem Zaufanym i wysłanie go do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG).

Potwierdzenie rejestracji SMS-em.

Wniosek o otwarcie firmy w Moim ING jest jak najbardziej intuicyjny. Zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśnienia. Umożliwia również zdalne zarejestrowanie firmy w CEiDG. Firmowy rachunek bankowy będzie aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności, które użytkownik otrzymuje SMS-em. Jak zapewnia ING Bank Śląski, będzie to miało miejsce zaledwie po kilku godzinach od złożenia wniosku. Informację o nowej firmie np. NIP i REGON, rejestrujący otrzyma mailowo, bezpośrednio z CEiDG.

Rejestracja we współpracy z ministerstwem.

REKLAMA

Wniosek o rejestrację firmy w Moim ING jest jednocześnie wnioskiem o wpis do rejestru REGON, zgłoszeniem do naczelnika urzędu skarbowego (NIP) oraz zgłoszeniem użytkownika, jako płatnika składek do ZUS lub KRUS. Założenie firmy z Moje ING jest bezpłatne. Usługę przygotowano we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

W ten sposób, korzystając z Moje ING, firmę może założyć osoba fizyczna, która jest użytkownikiem systemu Moje ING, ma ukończone 18 lat, jest rezydentem Polski, posiada polskie obywatelstwo i nie ma aktualnie zarejestrowanej działalności gospodarczej. Osoby, które nie są klientami ING Banku Śląskiego, mogą skorzystać z rejestracji po uzyskaniu dostępu do systemu Moje ING w dowolnym oddziale banku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA