REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy /
  3. Pieniądze

Medal dla każdego Polaka. Skarbnica Narodowa chce w ten sposób uczcić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Darmowy medal dla każdego od Skarbnicy Narodowej na pamiątkę wydarzeń z roku 1920, gdy Bitwa Warszawska uchroniła Europę przez bolszewicką armią.

18.03.2020
16:20
Medal dla każdego Polaka. Skarbnica Narodowa chce w ten sposób uczcić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej
REKLAMA

Zwyczajowo nazywana Cudem nad Wisłą stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 r. podczas wojny polsko-bolszewickiej już za parę miesięcy obchodzi setną rocznicę. Z tej okazji Skarbnica Narodowa wybiła wyjątkowe medale i przekazuje je Polakom za darmo! Dla zapalonych numizmatyków oferuje wersję ekskluzywną wykonaną ze złota wysokiej próby.

REKLAMA

Skarbnica Narodowa stawia sobie za cel upamiętnianie dla przyszłych pokoleń istotnych wydarzeń w polskiej historii. Bitwa Warszawska stoczona w sierpniu 1920 roku zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i ochroniła Europę przed ekspansją bolszewizmu. Było to możliwe dzięki realizacji genialnej strategii Józefa Piłsudskiego oraz determinacji polskiego społeczeństwa. Aby godnie uczcić jubileusz tego ważnego wydarzenia, Skarbnica Narodowa przygotowała bezpłatny medal dla każdego Polak

– czytamy na stronie internetowej.

Darmowy jubileuszowy medal wykonany jest z miedzionikielu. Waży 15 g, a jego średnica wynosi 33 mm. Widnieje na nim szarżująca kawaleria wraz z generałem Józefem Piłsudskim. Na rewersie wybito wizerunek Orła Białego z 1919 r.

Jeden medal dla jednego zamawiającego

Limit tylko jednej rezerwacji na osobę został wprowadzony, aby uniknąć spekulacji emisją oraz zapewnić każdemu szansę zdobycia tej jubileuszowej pamiątki. Skarbnica Narodowa gwarantuje, że procedura przydzielania medali jest rzetelna, a wszystkie rezerwacje zostaną rozpatrzone w kolejności napływania. Skarbnica Narodowa rezerwuje sobie również prawo wstrzymania oferty w przypadku wyczerpania zapasów emisji.

– tłumaczy SN.

Do medalu możliwe jest dokupienie za 9 zł pamiątkowej fotografii z Józefem Piłsudskim odznaczającym oficerów krzyżem Virtuti Militari na warszawskim placu Saskim 14 września 1920 roku, a także Certyfikat Autentyczności ze szczegółowymi informacjami o emisji i potwierdzeniem oryginalności tudzież jakości medalu.

Dodatek do medalu za 9 zł
Źródło: Skarbnica Narodowa

Uszlachetnienie wraz z limitacją przewidziane zostało dla 100 tys. osób, za kwotę 49 zł.

1920 złotych medali

Dla tych, którzy jednak pragną świętować setną rocznicę tego wydarzenia z większym rozmachem, Skarbnica oferuje zakup nieco mniejszego, ekskluzywnego medalu z czystego 24-karatowego złota próby 999/1000 w cenie 1250 zł

W tym wariancie jego waga wynosi 2 g, a średnica 18 mm.

Wówczas dołączona zostaje także drewniana szkatułka kolekcjonerska i Certyfikat Autentyczności.

Jest to edycja ściśle limitowana w liczbie zaledwie 1920 egzemplarzy.

Złota wersja medalu
Źródło: Skarbnica Narodowa

Bitwa Warszawska została uznana za 18. przełomową bitwę w historii świata (18. bitwa nie pod względem ważności, ale chronologicznie)

podkreślono w opisie medalu
REKLAMA

Wybito też wersję w 14-karatowym złocie próby 585/1000 w liczbie 10 tys. egzemplarzy za 890 zł w takim samych wymiarach oraz nieco mniejszą za 299 złotych - o wadze 0,65 g i średnicy 13,92 g.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA