REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Kultowa marka wraca do Polski. M&S tylko w necie i tylko do jedzenia

Po ponad trzech latach nieobecności do Polski wraca Marks&Spencer. Brytyjska marka odzieżowa ponownie dostarczy produkty na nasz rynek. Jednak ich polityka sprzedaży zmieni się i w naszym kraju firma sprzedawać będzie tylko artykuły spożywcze.

09.06.2020
15:52
Kultowa marka wraca do Polski. M&S tylko w necie i tylko do jedzenia
REKLAMA

Fot. Mtaylor848/Wikimedia.org/CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Tym razem Brytyjczycy nawiązali współpracę z Frisco.pl i nie będą sprzedawać ciuchów, a produkty spożywcze. Zamiast stacjonarnej sieciówki z ubraniami, dostaniemy e-grocery dystrybuowane przez polską firmę.

Marks & Spencer to kultowa marka w Wielkiej Brytanii i firma o prawdziwie brytyjskim DNA, której oferta  obejmuje zarówno tradycyjne brytyjskie smaki, jak i doskonałe produkty kuchni świata – w wielu przypadkach niedostępne w innych sklepach. Mnie jako Brytyjczyka mieszkającego w Polsce powrót M&S szczególnie ucieszył, ale myślę, że dla Polaków, którzy znają i pamiętają produkty M&S jest to równie fantastyczna wiadomość

– mówił Jonathan Knott, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Być, ale tak jakby nie być

Frisco.pl nawiązał współpracę z M&S, dzięki której już od 17 czerwca można będzie z ich strony internetowej zamówić artykuły spożywcze brytyjskiej marki.

To dla nas niezwykle ważne, aby oferta Frisco.pl dawała możliwość dużego wyboru marek w najpopularniejszych kategoriach produktów, ale również dostęp do unikalnego asortymentu niespotykanego w ofercie standardowych sklepów

– skomentował Jacek Palec, prezes Frisco.pl.

Do wyboru będzie ok. 100 artykułów, a wśród nich ciasteczka maślane, orzeszki, najróżniejsze odmiany herbat, czekolad, trufli, sosów, chipsów i marmolad.

Marks&Spencer ruszyło import

Brytyjska marka zagościła na polskim rynku jeszcze w latach 90. Zarówno kolekcje ich ubrań, jak i dostępne w kąciku z delikatesami artykuły spożywcze cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Niestety za sprawą strat finansowych w wysokości blisko 45 mln funtów, sieć musiała zrezygnować ze sprzedaży w 10 krajach, w tym również Polski. Między innymi dzięki Marks&Spencer w latach 1995-2018 wymiana towarów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią wzrosła ponad pięciokrotnie.

REKLAMA

Zyskał przede wszystkim handel artykułami spożywczymi, który z 143 mln dolarów w 1995 roku wzrósł do 3,2 mld dol. w 2017 r. Ogólnie import z Wysp przekroczył 6,5 mld dolarów, podczas gdy przed rokiem 2000 jego wartość wahała się w okolicach kwoty 1,5 mld dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA