REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

LESS_ łączy TikToka z Twitchem. Na pierwszy ogień pójdą szafy Marceliny Zawadzkiej i Martyny Wojciechowskiej

LESS_ to aplikacja mobilna i strona internetowa, która pomaga w zmniejszeniu zawartości szafy. Teraz startuje z modułem sprzedaży na żywo. W pierwszej kolejności pod młotek pójdą ubrania Martyny Wojciechowskiej, Jessiki Mercedes i Marceliny Zawadzkiej.

27.07.2021
7:57
LESS_ łączy TikToka z Twitchem. Na pierwszy ogień idą Martyna Wojciechowska i Marcelina Zawadzka
REKLAMA

LESS_ przekonuje, że choć coraz więcej kupujemy w sieci, to brakuje nam oglądania ubrań i akcesoriów z bliska, a także łatwiejszej oceny faktury, koloru i kroju. Ma w tym pomóc wprowadzenie streamów, znanych choćby z grup sprzedażowych na Facebooku.

REKLAMA

Live e-commerce seeling zbuduje zaufanie do produktu oraz sprzedawcy, które w naszym biznesie jest kluczowe

– komentuje twórca aplikacji Mateusz Oleksiuk.

Pozbądź się ubrań na lajwie

Taka forma sprzedaży odnosi już sukcesy na rynku e-commerce za granicą. W Chinach obecna jest od 2014 roku, gdzie live streamy oglądać możemy w serwisach grupy Alibaba.

 class="wp-image-1493671"

Między marcem a grudniem 2020 roku liczba widzów takich transmisji w Chinach wzrosła ze 123 mln do 388 mln. W Polsce wprowadza ją m.in. Live.Market. LESS_ korzysta zaś z technologii Vidvi, umożliwiającej prowadzenie sprzedaży na żywo bezpośrednio na stronie brandów i sklepów.

Oleksiuk podkreśla, że może się to opłacać sprzedającym. Branżowe raporty sugerują bowiem, że prezentowanie ubrań na sobie zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży kilkukrotnie. Platforma na początku będzie promowała nową funkcję, wykorzystując szafy influencerek, ale później ma ją udostępnić wszystkim użytkownikom. Ci mogą pokazywać ubrania nie tylko na zdjęciach, ale również na wideo z TikToka, z którym można zintegrować LESS_.

Oleksiuk zaznacza przy tym, że jego platforma nie pobiera prowizji od sprzedaży czy zakupu - jest więc darmowa dla obu stron transakcji. Przedsiębiorca nie wyklucza jednak zmiany modelu biznesowego - jak sam mówi - po osiągnięciu masy krytycznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA