REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Robert Lewandowski zainwestował w wirtualną szafę z funkcją sprzedaży. Liczy na globalny sukces

LESS_ w ciągu 10 miesięcy zainstalowało 465 tys. osób. Przyciągnęła je obietnica zmniejszenia zawartości szafy i wypracowania własnego stylu. Teraz inwestorzy wyłożyli 12 mln zł na jej ekspansję.

21.05.2020
17:20
Robert Lewandowski zainwestował w wirtualną szafę z funkcją sprzedaży. Liczy na globalny sukces
REKLAMA

Fot. Sven Mandel/Wikipedia.pl/CC BY-SA 4.0

REKLAMA

Nazwisko najlepszego, polskiego piłkarza z pewnością przyciąga wzrok, ale co kryje się za chwytliwą nazwą aplikacji?

LESS_ to aplikacja społecznościowa z modułem sprzedaży.

Jej twórca, Mateusz Oleksiuk, przeanalizował statystyki i wyszło mu, że Polacy nie korzystają aż z 67 proc. rzeczy ze swojej garderoby. A przecież te ubrania mogłyby się jeszcze komuś przydać.

Po ściągnięciu aplikacji można w niej tworzyć własne szafy i zacząć sprzedawać. Użytkownicy mogą dogadać się na transakcję w aplikacji, ale samo LESS_ jest już pozbawione modułu płatniczego.

Instagram dla ubrań?

Oleksiuk opiera aplikację o ideę zmiany sposobu nabywania ubrań. Chodzi tu nie tylko o ograniczenie kupowania nowych rzeczy, ale również dbałość o środowisko i kulturę recyklingu.

Dając używanym ubraniom drugie życie, robimy dużo dobrego dla środowiska i nas samych. Aplikacja miała również ułatwiać kontrolę ilości posiadanych ubrań, a w przypadku odzieży, której już nie używamy – pokazać łatwość upłynnienia jej.

- mówi sam jej twórca.

Przed rokiem w LESS_ zainwestował Dawid Urban, czyli współzałożyciel i prezes grupy CHIC, która stworzyła największą w Europie sieć dystrybucji papierosów elektronicznych. Urban sprzedał e-Smoking World przed 4 laty groupie British American Tobacco, aby zająć się inwestowaniem w startupy. Od tego czasu zainwestował ponad 50 milionów złotych w 20 firm.

Od lewej: Dawid Urban i Mateusz Oleksiuk.

Nowa runda inwestycyjna - nowe nazwiska.

Listę otwiera Krzysztof Pawiński, czyli współzałożyciel i prezes zarządu Maspeksu. Dalej mamy Patryka Urbana, autora Siepomaga.pl, czyli największego w kraju serwisu do organizacji zbiórek charytatywnych. Listę uzupełniają współzałożyciele Allegro, były dyrektor Warburg Pincus i redaktor „Forbesa”.

REKLAMA

Inwestorów przyciągnęły zapewne bardzo obiecujące wyniki aplikacji. Prawie pół miliona instalacji i szybko rosnąca liczba transakcji. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosła ona o 230 proc.

Pieniądze mają pomóc aplikacji w globalnej ekspansji. Inwestorzy wierzą bowiem w potencjał LESS_, którego nie będzie można w pełni przetestować bez kilku dodatkowych milionów na marketing.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA