REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Krypto idą w górę. Na giełdach feta, posiadacze bitcoina zacierają ręce

Powiew optymizmu na początku tego tygodnia zapanował wśród posiadaczy kryptowalut. Wszystko za sprawą ostatnich dni. W zeszłym tygodniu rynki kryptowalutowe odnotowały kolejny silny tydzień wzrostów, a główne kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum dalej szły w górę. Na rynku kryptowalut ostatnio znów zaczęło się dziać.

01.08.2022
18:24
Krypto idą w górę. Na giełdach feta, posiadacze bitcoina zacierają ręce
REKLAMA

Chociaż droga do odzyskania strat z pierwszego półrocza pozostaje długa, kryptowaluty takie jak bitcoin, są świadkami mikro-odrodzenia. W zeszłym tygodniu na platformie eToro, bitcoin osiągnął poziom 24 tys. dolarów, po tym jak rozpoczął tydzień poniżej 20 tys. dolarów.

REKLAMA

Cena BTC jest obecnie na poziomie około 23 tys. dolarów. Ethereum rozpoczął tydzień podobnie, poniżej 1200 dolarów, ale w weekend wzrósł powyżej 1700 dolarów i obecnie utrzymuje się w okolicach 1660 dolarów.

Pod względem aktywności widzimy, że trwa synchronizacja z rynkami akcji. W lipcu nastąpił gwałtowny powrót akcji, zwłaszcza technologicznych i innych o wyższym ryzyku. Wydaje się, że większość skutków inflacji i podwyżek stóp procentowych jest już wyceniona, a rynki są sceptyczne wobec obaw o recesję

- komentuje Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro.

Podkreśla on, że instytucje traktowały udziały w kryptowalutach w taki sam sposób jak akcje, dlatego też korelacja ta jest większa niż dotychczas. W miarę jak duże instytucje ponownie zwracają się w stronę krypto, inwestorzy kryptowalut mogą obserwować wyceny wracające na lepsze poziomy. 

new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "COINBASE:BTCUSD", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "1M", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_f65c3" } );

Brytyjska Komisja Prawna orzeka w sprawie kryptowalut

Brytyjska Komisja Prawna opublikowała dokument konsultacyjny dotyczący kryptowalut. Dokument zawiera proponowane reformy traktowania kryptowalut i innych aktywów cyfrowych, takich jak NFT.

Widać jasno, że brytyjskie prawo zmierza w kierunku uregulowania finansowych produktów cyfrowych.

Pod wieloma względami prawa własności są jednymi z podstawowych założeń dobrze funkcjonujących rynków. Jest to jeden z powodów, dla których Wielka Brytania jest tak atrakcyjnym obszarem dla wielu osób poszukujących zarządzania aktywami lub innych usług inwestycyjnych.

Solidne prawo własności aktywów oraz wiedza, że sądy w wybranej przez państwa jurysdykcji będą stać na straży tych praw, mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania rynków inwestycyjnych.

Dlatego wyniki tych konsultacji są niezwykle istotne dla brytyjskiej sceny kryptowalutowej. Kryptowaluty i szerzej aktywa cyfrowe istnieją obecnie w Wielkiej Brytanii w czymś w rodzaju szarej strefy

– mówi Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro.

Dodaje, że gdyby jednak te proponowane reformy zostały wdrożone, znacznie wzmocniłyby prawa własności cyfrowej, a co najważniejsze, prawo właścicieli do odzyskania aktywów na drodze sądowej w razie konieczności. 

Aave DAO zatwierdza stablecoin GHO

Projekt kryptowalutowy Aave, którego token jest dostępny na platformie eToro, zatwierdził utworzenie nowego stablecoina za pośrednictwem swojej tzw. zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO).

Stablecoin będzie wspierany zabezpieczeniem z koszyka kryptowalut i został zatwierdzony w przeważającej większości przez społeczność.

Stablecoiny tworzą naprawdę ważną funkcję w sektorze kryptowalut. Pozwalają użytkownikom tokenów na bezproblemowe i bezpieczne wejście do ekosfery i odgrywają ważną rolę w zarządzaniu płynnością w kryptowalutach. Posiadanie różnych stablecoinów, które są interoperacyjne z innymi tokenami jest naprawdę ważne.

GHO firmy Aave zajmie trochę czasu, aby uruchomić, ale jest to pozytywny sygnał, że nowe stablecoiny wchodzą na rynek. Kryptowaluty miały coś w rodzaju trudnych kilku miesięcy, z kilkoma głośnymi porażkami, więc ważne jest, aby inwestorzy przeprowadzili due diligence projektów, aby zrozumieć case studies i stworzyć profil ryzyka

– wyjaśnia Simon Peters.

Honduras uruchamia Bitcoin Valley

Nie dając się wyprzedzić swojemu sąsiadowi Salwadorowi, Honduras uruchomił Bitcoin Valley w mieście położonym 20 minut od stolicy Tegucigalpa.

Środkowoamerykański kraj chce promować wykorzystanie bitcoina, zapisując 60 firm na szkolenia, by mogły one przyjmować płatności w kryptowalucie.

REKLAMA

Chociaż jest to coś w rodzaju chwytu reklamowego, to kraje rozwijające się, takie jak Salwador i Honduras, widzą znaczny potencjał w wykorzystaniu kryptowalut, zwłaszcza gdy lokalne waluty z natury są niestabilne.

Maksymaliści bitcoinowi lub postrzegają BTC jako przyszłą globalną walutę. Jedną z największych przeszkód ku temu jest formalne wprowadzenie waluty do obiegu

– mówi Simon Peters.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA