1. bizblog
  2. Biznes

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny. Sprawdź, jak zaoszczędzić

Lokowanie produktu

Każdy, kto jest posiadaczem kredytu hipotecznego, wie, że w
praktyce oznacza to także konieczność zakupu ubezpieczenia
mieszkaniowego. Ten wymóg to powszechna praktyka banków,
które jako właściciel nieruchomości, żądają jej zabezpieczenia.

27.09.2021
10:30
kredyt-hipoteczny-dom-LINK4
Advertisement

Czy jednak musimy ubezpieczać mieszkanie za pośrednictwem banku, który udzielił nam kredytu i decydować się na narzucone, często niekorzystne warunki takiego ubezpieczenia? Wcale nie! Warto samemu zdecydować, gdzie chcemy być ubezpieczeni i w jakim zakresie. To prostsze niż się wydaje.

Czy jednak musimy ubezpieczać mieszkanie za pośrednictwem banku, który udzielił nam kredytu i decydować się na narzucone, często niekorzystne warunki takiego ubezpieczenia? Wcale nie! Warto samemu zdecydować, gdzie chcemy być ubezpieczeni i w jakim zakresie. To prostsze niż się wydaje.

Ważne, by ubezpieczyć się tak, abyśmy także my, a nie tylko bank, zyskali realną ochronę w razie kłopotów. Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny w LINK4 daje taki szeroki zakres ochrony przy bardzo korzystnych składkach. 

Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny. Co dostajemy w zamian?

Po pierwsze ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny daje nam gwarancję, że w razie szkody, nawet całkowitej (takiej jak np. doszczętne zniszczenie nieruchomości w pożarze) to ubezpieczyciel zapłaci z polisy odszkodowanie bankowi, a nie my. Bez ubezpieczenia nie dość, że zostalibyśmy pozbawieni dachu nad głową, to dodatkowo musielibyśmy nadal spłacać zaciągnięty kredyt hipoteczny w banku. 

Po drugie zaś przy okazji ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny w LINK4 możemy zadbać o swoje interesy, rozszerzając zakres polisy również o mienie ruchome. Bankom zależy jedynie na podstawowej ochronie, czyli ubezpieczeniu tego, co do nich należy – murów. Nasza w tym głowa, by zadbać także o ochronę prywatnego majątku. A przecież nie każda szkoda jest całkowita. Warto pomyśleć więc o włączeniu do naszej polisy różnych zakresów ubezpieczenia, np. od kradzieży z włamaniem, dewastacji czy stłuczenia przedmiotów szklanych, a także OC w życiu prywatnym. Możemy też wybrać opcję ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka (tzw. all risk).

Tymczasem wielu posiadaczy kredytów hipotecznych od lat opłaca ubezpieczenie nieruchomości narzucone im przez kredytodawcę i cierpi z powodu niewystarczającej ochrony. Niestety często nie wiedzą, że to do nich należy decyzja, gdzie ubezpieczą swoje mieszkanie czy dom, a nie do banku, w którym zaciągnęli kredyt hipoteczny. Warto posłuchać kilku historii z życia wziętych.

Pan Wojciech (44 l.) z Gdyni od 12 lat spłaca kredyt hipoteczny na mieszkanie oraz składkę ubezpieczenia nieruchomości: 

Mamy z żoną 85-metrowe mieszkanie na osiedlu strzeżonym w centrum Gdyni. Od samego początku nasza rata kredytu była powiększona o obowiązkowe ubezpieczenie mieszkania. Do tej pory opłacaliśmy ją za pośrednictwem banku, który udzielił nam kredytu i jednocześnie narzucił ofertę wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Dopiero kiedy porównaliśmy to z propozycją LINK4, zrozumieliśmy, że zakres takiego ubezpieczenia może być bez porównania szerszy przy nieznacznej różnicy w składce, a my zyskujemy na tym o wiele większą ochronę, a nie tylko kredytodawca, czyli bank.

Na kompleksowej ofercie ubezpieczenia nieruchomości w LINK4 pod kredyt hipoteczny zyskała również pani Agnieszka (38 l.) z Warszawy:

Przy podpisywaniu umowy kredytowej bank narzucił mi firmę ubezpieczeniową oraz składkę, jaką dodatkowo mnie obciążył w ramach ubezpieczenia mojego dwupokojowego mieszkania. Zgodziłam się, bo myślałam, że nie mam innego wyboru. Później od znajomych, dowiedziałam się, że oni samodzielnie wybrali swojego ubezpieczyciela -  LINK4, dzięki czemu mają dużo szerszą ochronę niż ja, a składka jest porównywalna. Też tak chciałam, ale pamiętałam, że kilka lat temu bank nie był chętny do zmiany na wskazanego przeze mnie ubezpieczyciela. Teraz sytuacja jest już zupełnie inna i kiedy przedstawiłam bankowi własną polisę ubezpieczenia mieszkania w LINK4, przyjęli ją bez problemu. Żałuję, że zrobiłam to dopiero teraz.  Przez to, że moja dawna polisa zawarta poprzez bank nie obejmowała żadnych ruchomości, które znajdowały się w mieszkaniu, to po zalaniu, jakie przeżyłam dwa lata temu z powodu awarii pralki koszt wymiany mebli łazienkowych i zniszczonej szafy w przedpokoju musiałam pokryć z własnej kieszeni, a to były niemałe sumy. Teraz jestem ubezpieczona w LINK4 od wszelkich ryzyk i mogę spać spokojnie.

Co zyskujemy z ubezpieczeniem w LINK4?

LINK4 w ramach ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny daje gwarancję korzystnego ubezpieczenia nieruchomości, ale co ważne także ruchomości – czyli tego wszystkiego, co posiadamy w domu, np.: mebli (również wbudowanych), dywanów, sprzętu elektronicznego i komputerowego, odzieży, rowerów, gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych.

Do wyboru mamy:

UBEZPIECZENIE OD WSZELKIEGO RYZYKA - ALL RISK

W jego ramach LINK4 ponosi odpowiedzialność za szkody w przedmiocie ubezpieczenia będące następstwem jakiegokolwiek zdarzenia losowego, o ile nie zostało ono wyłączone z odpowiedzialności LINK4 na mocy postanowień warunków ubezpieczenia lub od RYZYK NAZWANYCH, czyli aż od 23 najczęstszych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Warto też skorzystać z szerokiego zakresu ubezpieczenia ASSISTANCE DOMOWY, jak również ASSISTANCE POMOC PRAWNA. Takie kompleksowe ubezpieczenie pozwala spać spokojnie, bo w razie szkody otrzymamy nie tylko konkretne odszkodowanie, ale także bieżącą pomoc fachowców w sytuacji zalania czy awarii domowego sprzętu elektronicznego. Zyskuje i posiadacz kredytu, i bank. 

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy. Można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 22 4444444 z konsultantami lub umówić bezpośrednie spotkanie z agentem, który doradzi nam optymalny wariant ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy na stronie link4.pl

*Artykuł sponsorowany - powstał przy współpracy z LINK4.

Lokowanie produktu
Najnowsze