REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kombinat Konopny szykuje drugą emisję akcji i debiut na giełdzie

Kombinat konopny celuje w Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej chce podbudować swoją pozycję inwestorską i zorganizuje drugą emisję akcji.

24.01.2021
16:27
Kombinat-Konopny-akcje
REKLAMA

Od dwóch miesięcy bezsprzecznym królem polskiego crowdfundingu jest Kombinat Konopny. Trudno się dziwić skoro pierwsza emisja akcji Kombinatu tą drogą przyniosła 4,2 mln zł. Raptem w 40 minut. Zainteresowanie było tak ogromne, że kłopoty miała platforma crowdfundingowa Crowdway. Wpłat było nawet więcej dlatego szef i założyciel Kombinatu Maciej Kowalski rozważał proporcjonalną redukcję dla wszystkich, albo odcięcie kwotowe lub czasowe. Teraz, w rozmowie z Bizblog.pl, mówi z kolei o powtórzeniu całej akcji, co ma przybliżyć Kombinat do głównego celu, czyli obecności na giełdzie. 

REKLAMA

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na jeszcze szybszy rozwój i szybszy debiut na GPW, co jest przede wszystkim w interesie zarówno rozwoju krajowego rynku konopnego jak i w interesie obecnych akcjonariuszy

– mówi Maciej Kowalski.

Kombinat Konopny: emisja akcji w drugim kwartale

Chociaż Maciej Kowalski już teraz wspomina o drugiej emisji akcji, to podkreśla, że nie zamierza się z niczym spieszyć. Dlatego najprawdopodobniej wszystko odbędzie się nie wcześniej, jak w drugim kwartale przyszłego roku. 

Chcę, żeby potencjalni inwestorzy mogli zobaczyć wyniki finansowe za 2021 rok. Idealnie byłoby trafić z wszystkim na 20 kwietnia (liczba 420 jest slangowym symbolem subkultury palaczy marihuany – przyp. red.)

– /przekonuje Maciej Kowalski. 

Mimo że nie ma jeszcze określonej konkretnej daty na drugą emisję udziałów Kombinatu Konopnego, to stosowna informacja poszła już do najważniejszych inwestorów, żeby ci mogli się przygotować. 

Giełdy na całym świecie coraz bardziej zielone

REKLAMA

Wbrew pozorom Maciej Kowalski, celując w warszawską giełdę, wcale nie idzie pod prąd. Wręcz odwrotnie: raczej jest zgodny ze światowym trendem. W tym roku bowiem firmy związane na różny sposób z uprawą konopi mają bardzo wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na światowych parkietach. Tak ma się stać m.in. z Green Thumb Industries. Firma szacuje, że jej sprzedaż tylko w trzech stanach (Illinois, Nevada i New Jersey) osiągnie do 2022 r. wartość miliarda dolarów. Na Wall Street coraz bardziej łakomym wzrokiem patrzą też z MSO Trulieve Cannabis, która specjalizuje się w sprzedaży marihuany medycznej na Florydzie.

Na jeszcze większe zyski giełdowe liczą po debiucie giełdowym Curaleaf Holdings, który sprzedaje marihuanę leczniczą już w 23 stanach. Podobnie jest też z Planet 13 Holdings, który na zachód od Las Vegas otworzył SuperStore – centrum rozrywko-sklepowe dla palaczy marihuany. Taki sam ma stanąć w tym roku w Santa Ana w Kalifornii. Z kolei izraelska firma Kanabo, produkująca marihuanę medyczną, spodziewa się w przyszłym miesiącu pierwszej oferty publicznej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA