REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Klimatyzacja, księgowość, pomoc prawna. Jakich usług szukamy w internecie?

Młodzi szukają wsparcia prawnego i finansowego, podczas gdy starsi skupiają się na poprawie komfortu życia, np. montując klimatyzację. Analiza internetowych zleceń pokazuje też różnice geograficzne.

26.08.2023
17:12
swiadectwo-energetyczne-kary-prawo
REKLAMA

Dane o zleceniach pochodzą z platformy Oferteo, gdzie  zlecający określa potrzebę, a wykonawcy składają dostosowane oferty. To tzw. odwrócony model, który w ubiegłym roku pomógł w obsłużeniu ponad 2 mln zleceń.

REKLAMA

Jakich usług szukają Polacy w 2023 roku?

W pierwszym półroczu na Oferteo największym zainteresowaniem wśród wszystkich użytkowników z podziałem na wiek cieszyły się kategorie związane z usługami montażu klimatyzacji. Wysokie, letnie temperatury sprawiają, że coraz częściej myślimy o komforcie w swoich czterech ścianach. Zwłaszcza, że po pandemii mieszkania dla wielu z nas stały się również miejscem codziennej pracy.

 class="wp-image-2226583"

Klimatyzacja zajmuje pierwsze miejsce wśród starszych użytkowników. Młodsi najczęściej szukają pomocy w kontekście prawnym. Podium zwykle zamykają złote rączki — specjaliści zajmujący się montażem paneli fotowoltaicznych, okien czy remontami.

Klimatyzacja i księgowość dominują również w podziale na województwa. Zdarzają się jednak wyjątki:

Numer 1 w kujawsko-pomorskim to wypożyczanie strojów, a w Lubuskiem kredyty bez BIK

Numerem 2 w kujawsko-pomorskim jest zaś pomoc psychologiczna i psychiatryczna, która w innych województwach nie znalazła się w pierwszej trójce.

REKLAMA
 class="wp-image-2226586"

Takie rankingi mogą być dużą pomocą dla przedsiębiorców planujących start własnej działalności. Przykładowo, adwokaci mogą rozważyć rozszerzenie działalności o województwo lubelskie, którego mieszkańcy najczęściej poszukują pomocy prawnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA