REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pomóż pracownikom w rozwoju, a zostaną z tobą na dłużej. Polski startup chce wspierać polski biznes

Nieco ponad połowa inżynierów deklaruje, że brak możliwości rozwoju oferowanych przez ich organizację jest główną przyczyną, dla której byliby skłonni zmienić pracę. Polski Innential przychodzi z pomocą pracodawcom. Oferuje platformę do zarządzania talentami i wspierania ich rozwoju w organizacji. Obiecuje podniesienie wskaźnika retencji nawet o 20 proc.! Startup właśnie zamknął rundę inwestycyjną na 4 mln zł.

24.04.2023
7:26
Pomóż pracownikom w rozwoju, a zostaną z tobą na dłużej. Polski startup chce wspierać polski biznes
REKLAMA

Innential pozwala organizacjom na mapowanie kompetencji i potrzeb, a także na tworzenie i monitorowanie ścieżek kariery pracowników. Pozwala tworzyć spersonalizowane plany rozwoju, które następnie łączy z treściami edukacyjnymi, wykorzystując sztuczną inteligencję.

REKLAMA

Pracujemy nad narzędziem, które roboczo nazywamy asystentem rozwoju. Asystent będzie uwzględniał w nich nie tylko kompetencje i umiejętności potrzebne dla wykonywania określonego zakresu obowiązków, ale też cele osobiste czy feedback od zespołu. Będzie motywował do rozwoju przez dostarczanie konkretnych wskazówek i proponowanie podjęcia określonych działań – mówi Kris Gunciarz, współzałożyciel Innential.

Innential nie tworzy kursów samodzielnie, zamiast tego integruje się z ponad 30 platformami edukacyjnymi jak Udemy, Pluralsight, Coursera czy edX, a także z zasobami wewnętrznymi klientów. Ci płacą startupowi subskrypcję od każdego użytkownika.

W większości są to subskrypcje roczne, a minimum półroczne. Otrzymujemy także prowizję ze sprzedaży kursów dostępnych na platformach learningowych, z którymi współpracujemy – dodaje Gunciarz.

Firma posiada kilkunastu płacących klientów (wśród nich są m.in. działający w obszarze software consulting Nortal, broker ubezpieczeniowy Luko oraz firma technologiczna SMA, specjalizująca się w rozwiązaniach z obszaru energii słonecznej). Są to zwykle średnie i duże firmy zatrudniające od 50 do nawet 1500 pracowników. Z platformy co najmniej raz skorzystało do tej pory 5 tysięcy specjalistów. Każdego miesiąca loguje się na nią 30-40 proc. wszystkich użytkowników.

Nie liczymy użytkowników aktywnych każdego dnia, bo ten wskaźnik nie ma znaczenia dla narzędzia takiego jak nasze. Praktycznie nikt nie uczy się codziennie i nie jest naszym celem generowanie takich zachowań. Ważne są natomiast statystyki miesięczne i kwartalne, bo plany rozwojowe często mają takie perspektywy – wyjaśnia Daniel Carter, drugi ze współzałożycieli.

Na podstawie danych klientów firma ocenia, że podnosi retencję o nawet jedną piątą

Klienci dzielą się bowiem z firmą wynikami badania zaangażowania lub eNPS (badania poziomu satysfakcji) wśród pracowników.

Daniel Carter i Kris Gunciarz, współzałożyciele Innential

Narzędzie najpierw trafiło na rynek niemiecki i właśnie stamtąd pochodzi fundusz Campus Founders, jeden z inwestorów we właśnie zakończonej rundzie.

Innential zamyka rundę na 4 mln zł

3 mln zł pochodzą od polskich funduszy Tar Heel Capital Pathfinder i bValue.

Obecna sytuacja na rynku pracy w branży technologicznej sprawia, że oferowanie pracownikom możliwości poszerzania ich kompetencji jest nie tylko mile widziane, ale stało się koniecznością. Organizacjom, które o to nie dbają, trudniej będzie nie tylko pozyskać nowych, ale i nie stracić obecnych pracowników. To właśnie produkt odpowiadający na ważną potrzebę rynku oraz znakomity, doświadczony zespół założycielski przekonały nas do tej inwestycji – mówi Radosław Czyrko, partner zarządzający w Tar Heel Capital Pathfinder.

REKLAMA

Za stworzeniem startupu stoi dwójka seryjnych przedsiębiorców z ponad 12-letnim doświadczeniem w budowaniu i skalowaniu firm technologicznych: Kris Gunciarz i Daniel Carter.

Widzieliśmy na własne oczy, jak trudnym zadaniem jest wspieranie rozwoju specjalistów technologicznych, a jednocześnie jak ważne są to działania z perspektywy organizacji, bo pozwalają uniknąć kosztów związanych z ponownymi rekrutacjami – podsumowuje Kris Gunciarz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA