REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Zarządzanie zespołem i projektami może być trudne w czasie epidemii. Grenade Hub ma na to receptę

Grenade Hub pomoże w planowaniu pracy zespołu i zarządzaniu finansami firmy. Dwa fundusze VC wyłożyły kwotę 1,75 mln zł na rozwój startupu.

08.07.2020
7:49
Zarządzanie zespołem i projektami może być trudne w czasie epidemii. Grenade Hub ma na to receptę
REKLAMA

Grenade Hub to SaaS-owe rozwiązanie integracyjne dla zarządzania projektami prosto z Wrocławia. Pomaga przy ustalaniu harmonogramów pracy na różnorodnych projektach i zarządzaniu zyskami i kosztami. Za jego pomocą można monitorować czas spędzany na konkretnych zadaniach, jak i stopień wypełnienia planu projektowego.

REKLAMA
 class="wp-image-1194504"
Przykładowy harmonogram dla projektu, który umożliwia podgląd utylizacji i godzin spędzony na konkretnym zadaniu.

Pracujemy z firmami w których największą wartością są ludzie. Rozmawiamy o ich kluczowych potrzebach i przekładamy to, co usłyszymy na konkretne narzędzia

– mówi Zbigniew Wantuła, członek zarządu Grenade Hub.

Twórcy Grenade Hub namierzyli rynkową niszę. Brakowało im oprogramowania, które pozwoliłyby zmapować umiejętności zatrudnionych w firmie specjalistów oraz dopasować ich do pojawiających się zadań. Kiedy do firmy trafia zlecenie lub zaproszenie do przetargu, musi ona szybko namierzyć odpowiednich pracowników, którzy mogliby się zająć ofertą i projektem.

 class="wp-image-1194507"
Narzędzie umożliwia tworzenie profili pracowników, aby można było szybko wyszukiwać niezbędnych specjalistów.

Korzystając z symulacji finansowych związanych z rentownością projektów IT, można także prognozować przepływy finansowe. Jest to zwłaszcza istotne w niepewnych czasach, kiedy firmy mogą ciąć wydatki na konsulting.

 class="wp-image-1194174"

Ile kosztuje Grenade Hub?

Grenade Hub został opracowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, między innymi z branży IT (software house’y) i usługowej.

Nasz produkt kierujemy przede wszystkim do firm, które wchodzą w fazę wzrostu i nie chcą wydawać majątku na wdrażanie skomplikowanych i drogich systemów. Szukają rozwiązań, które pomogą im zintegrować już używane narzędzia, aby dostać szerszy wgląd w swój biznes

– dodaje Arkadiusz Terpiłowski, Head of Growth w spółce. 

Koszt narzędzia uzależniony jest od liczby użytkowników. Przykładowo 20-osobowa firma zapłaci 160 euro w najtańszym wariancie. Plan premium jest już o 50 proc. droższy.

 class="wp-image-1194513"

1,75 mln złotych na dalszy rozwój

Pieniądze wyłożyły dwa fundusze. Pierwszym jest Tar Heel Capital Pathfinder, który w portfelu ma już spółki takie jak Skinwallet, Vortex czy Plum Research. Drugi to zaś Venture Inc., założony przed 13 laty przez twórców LiveChat Software. Jest on udziałowcem m.in. Infermedica, Brand24 czy Sundose.

Zarządzający funduszami podkreślają globalne ambicje Grenade Hub i konsekwencję w działaniu. Domknięcie inwestycji - od pierwszego spotkania, trwało 1,5 roku.

Od tego czasu przeszli długą drogę, a ich determinacja, wizja i konsekwencja przekonała nas. Widzimy duży potencjał w oprogramowaniu do zarządzania zasobami ludzkimi, szczególnie w czasach pocovidowych

– dodaje Jakub Sitarz, Prezes Zarządu notowanej na GPW spółki Venture Inc S.A. 
REKLAMA
 class="wp-image-1194177"
Zespół zarządzający Grenade Hub: Arkadiusz Terpiłowski, Zbigniew Wantuła, Jędrzej Anisiewicz.

Startup ma wykorzystać pieniądze na opracowywaniu wyróżniających go funkcji, ekspansji na nowe rynki oraz wzmacnianiu zespołu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA