1. bizblog
  2. Biznes

Teraz każdy Polak może pozwolić sobie na złoto. Zobacz, jak oszczędzać z Goldsaver bez nadmiaru gotówki

Lokowanie produktu: Goldsaver

Złoto jest bezpieczną przystanią dla naszych oszczędności w ciężkich czasach, ale trudno je kupować nie dysponując większym zapasem gotówki. Rozwiązaniem tego problemu jest sklep Goldsaver, dzięki któremu kupisz fizyczne złoto, nawet jeśli jesteś w stanie odłożyć tylko mniejsze kwoty.

22.11.2023
14:41
Kup złoto po kawałku w sklepie Goldasaver

Złoto nie bez powodu uważane jest za bezpieczny sposób przechowywania oszczędności, bowiem doskonale sprawdza się choćby w czasie inflacji. Czasów w których żyjemy sobie nie wybieramy i jedyne co możemy zrobić, to jak najlepiej przygotować się na ciężkie chwile... bądź na realizację swoich marzeń o podróży dookoła świata.

W złoto można inwestować w różny sposób, wybierając choćby ETF'y na złoto, czy też kupując akcje spółek wydobywczych złota, ale w tym przypadku interesuje nas złoto fizyczne. Pewną przeszkodą w zakupie fizycznego złota jest to, że najbardziej opłacalne jest kupowanie jak największych sztabek, czy też monet bulionowych o większej wadze - bowiem w przypadku tańszych produktów z mniejszą zawartością, marża na nie jest najwyższa, co jest oczywiście związane z produkcją, logistyką, czy ubezpieczeniami.

Oczywiście pisząc o jak największych sztabkach nie mamy na myśli na przykład kilogramowych, bowiem ich cena wynosi około 300 tysięcy złotych, ale dajmy na to sztabki o wadze 1 uncji (31,1 gramów), które kosztują obecnie poniżej 9000 zł. Jeśli do tej pory nie dysponowałeś taką kwotą, pozostawało ci tylko inwestowanie w inne aktywa, ale od teraz możesz stać się właścicielem 1-uncjowej sztabki złota. A to właśnie dzięki sklepowi Goldsaver.

Goldsaver to sklep w którym kupisz fizyczne złoto "po kawałku". Nie musisz od razu wykładać całej kwoty na sztabkę, ale kupować złoto po kawałku. Dodatkowo z naszym kodem rabatowym możesz liczyć na premię 100 zł - szczegóły znajdziesz poniżej.

Goldsaver - jak kupić fizyczne sztabki złota za małe kwoty?

Działanie sklepu Goldsaver jest bardzo proste - decydujesz za jaką kwotę (np. miesięcznie przy zleceniach stałych) chcesz kupować złoto i gdy kupisz już 31,1 grama, odbierasz swoją upragnioną sztabkę o wadze jednej uncji.

Możesz zacząć nawet od inwestowania kwot zaczynających się od 50 zł, a więc faktycznie jest to opcja praktycznie dla każdego - niezależnie od sytuacji finansowej, każdy z nas znajdzie taki budżet. W określeniu tego jak szybko zdobędziesz upragnione złoto, pomoże ci łatwy w obsłudze kalkulator na stronie sklepu. Nie podpisujesz żadnych umów o częstotliwości zakupów - możesz je przerwać w dowolnym momencie.

Co dalej? Każda wpłata jest zakupem złota, za którą otrzymujesz fakturę - pamiętaj, że kupujesz złoto po rynkowej cenie (opartej o kurs NBP) sztabki 1-uncjowej. Gdy już zgromadzisz środki na swoją 1-uncjową sztabkę (o wadze 31,1 grama), możesz ją odebrać wygodnie w paczkomacie, za pomocą kuriera, czy po prostu w jednym z salonów Goldenmark. W przypadku odbioru w salonach Goldenmark możesz zażyczyć sobie dodatkową weryfikację produktu. W każdym momencie możesz sprzedać zgromadzone złoto, również zanim uda ci zgromadzić całą sztabkę. Istnieje również możliwość pozostawienia złota w depozycie.

Jak w ogóle wygląda taka sztabka złota? Czy przenoszenie złota nie jest kłopotliwe? Nie należy sobie wyobrażać ciężkiego kufra pełnego ciężkich sztabek, do którego przeniesienia trzeba kilku rosłych mężczyzn (chociaż oczywiście wszystkim wam takich kufrów życzymy). 1-uncjowa sztabka w opakowaniu ma rozmiar zbliżony do karty bankowej i można z powodzeniem nosić ją w portfelu.

Czy kupowanie złota w Goldsaver jest bezpieczne i czy otrzymasz certyfikat autentyczności?

Sztabka złota, którą otrzymasz opakowana jest w blister (tzw. certipak). Nazwa nie wzięła się znikąd, bowiem już same oryginalne opakowanie producenta stanowi dowód autentyczności. Dodatkowo złoto jest weryfikowane i certyfikowane przez Goldenmark. Oczywiście również na każdej sztabce złota wybity jest numer seryjny. Absolutnie wszystkie sprzedawane sztabki pochodzą tylko od producentów z akredytacją LBMA (London Bullion Market Association). Bez najmniejszych problemów sprzedasz je w punktach skupu na całym świecie - oczywiście również w sieci salonów Goldenmark w Polsce - aktualnie jest ich ponad 20 w największych polskich miastach.

Jak się załapać na premię 100 zł w Goldsaver? Użyj naszego kodu rabatowego

Wystarczy być nowym klientem sklepu i zarejestrować się przy użyciu kodu rabatowego SPIDER. Premia w wysokości 100 zł pojawi się w na twoim koncie panelu głównego sklepu. Bonus zostanie doliczony pod koniec procesu, gdy do pełnej sztabki zabraknie ci złota o wartości 100 zł lub mniej.

Oszczędzanie w złocie dla każdego

Czy wiesz co oznacza przenoszenie wartości w złocie i jak zachowuje ono swoją wartość? Otóż w 1923 roku samochód Ford T kosztował ponad 300 dolarów. Dziś, za nowego Forda Mustanga zapłacimy jakieś 30 tysięcy dolarów. Zarówno w 1923, jak i w 2023 roku, nowy Ford kosztowałby nas te same 16 uncji złota.

Kupno złota to efektywny sposób tworzenia poduszki finansowej, zabezpieczenia swojego majątku i sposób przed utratą siły nabywczej pieniądza. Oszczędzanie w złocie pozwoli ci na skuteczną obroną przed inflacją - chociaż oczywiście jest to tylko jeden z wielu sposobów. W odróżnieniu od innych, jest on jednak materialny i niezależny choćby od instytucji finansowych. Fizyczne złoto po prostu masz - w każdej chwili możesz je ze sobą zabrać i sprzedać w dowolnym miejscu na świecie. Złoto to po prostu świetny sposób na przechowywanie majątku w czasie.

Lokowanie produktu: Goldsaver
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze