REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię i w Sylwestra. Narodowa kwarantanna namieszała w handlu

Za kilka dni wchodzą w życie nowe obostrzenia nazywane przez niektórych narodową kwarantanną. Kalendarz zakupów kreśli też przerwa świąteczno-sylwestrowa. Wiemy, jak poukładały to sobie wszystko największe sieci sklepów w naszym kraju i jakie ustalili godziny handlowe w tym okresie.

23.12.2020
11:56
godziny-otwarcia-sklepów-koniec-roku
REKLAMA

Nie dość, że zwyczajowo zakupy w okresie świąteczno-sylwestrowym, to trochę taki slalom pomiędzy godzinami otwarcia poszczególnych placówek handlowych, to jeszcze do tego wszystkiego dochodzi pandemia i kolejny rzut obostrzeń, które mają nas uchronić przez trzecią już falą zakażeń koronawirusem. Ogłoszona narodowa kwarantanna też organizowane pod koniec roku zakupy mocno skomplikuje. Lepiej więc zapoznać się ze sklepowym harmonogramem na następne dni.

REKLAMA

Biedronka do nocy przed Wigilią

Sieć sklepów Biedronka informuje, że przedłuża przed świętami godziny pracy. I tak dzisiaj, 23 grudnia w większości Biedronek na terenie całego kraju będzie można zrobić zakupy do godz. 23. Dotyczyć ma to 2200 sklepów. Dodatkowo 340 z nich przyjmie klientów przez całą dobę.

A co z godzinami otwarcia w samą Wigilię? W tym dniu sklepy Biedronka będą czynne tylko do godz. 13, żeby „umożliwić pracownikom sieci przygotowanie się do spędzenia świąt z najbliższymi”. Za to w świąteczny weekend: od 25 do 27 grudnia Biedronki pozostaną zamknięte.

Potem, do końca roku, mają być czynne jak w normalne dni tygodnia. Jednak sieć zaznacza, że „w związku z dynamiczną sytuacją w kraju godziny pracy poszczególnych sklepów mogą się zmieniać”.

Kaufland w Sylwestra tylko do 18

Z kolei sieć sklepów Kaufland nie zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy w przededniu Wigilii. Samego 24 grudnia Kauflandy w Polsce będą czynne od godz. 6 do 13. Podobnie jak Biedronki pozostaną zamknięte od 25 do 27 grudnia.

W dniach od 28 do 30 grudnia sklepy Kaufland będą czynne od godz. 6 do 23. Kolejna zmiana nastąpi już samego Sylwestra, w związku z rozporządzeniem dotyczącym zakazu poruszania się od godz. 19 31 grudnia do godz. 6 w Nowym Rok. 

Ostatniego dnia roku nasze sklepy będą otwarte od godz. 6 do 18

– informuje w rozmowie z Bizblog.pl Justyna Kalinowska z biura prasowego Kaufland Polska.

Godziny handlowe: Ikea zamknięta w Wigilię

Na zakupy w Wigilię nie mogą za to liczyć klienci Ikei. Wszystkie sklepy meblowego potentata w naszym kraju będą 24 grudnia nieczynne. Dotyczyć to będzie także Punktów Odbioru Zamówień Ikea oraz Domolinii.

Co z kolejnymi dniami? „Począwszy od poniedziałku, 28 grudnia 2020 roku wszystkie sklepy Ikea w Polsce pozostają otwarte dla klientów, przy utrzymaniu dotychczasowych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego” - informuje sieć.

Spóźnialscy będą mogli zrobić w polskich placówkach handlowych Ikea zakupy nawet ostatniego dnia roku. 31 grudnia sklepy, ale też Punkty Odbioru Zamówień oraz Domolinia czynne będą do godz. 16. 

Lidl zamknięty w Święto Tech Króli

Lidl w okresie świąteczno-sylwestrowym wprowadza takie same godziny handlu co Kaufland. Sklepy tej sieci będą czynne w Wigilię do godz. 13. A w Sylwestra - do godz. 19.

„Sklepy będą zamknięte od 25 do 27 grudnia oraz 1 stycznia i 6 stycznia” - odpowiada na pytanie Bizblog.pl Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Sklepy Aldi o różnych godzinach w Sylwestra

Na wydłużenie godzin handlowych w swoich sklepach 23 grudnia nie zdecydowała się też sieć Aldi. Jej placówki handlowe będą czynne 24 grudnia od godz. 6 do 13. Rzecz jasna będą zamknięte od 25 do 27 grudnia. Potem będą czynne jak w zwykłe dni robocze.

Z kolei ostatniego dnia roku - 31 grudnia sklepy Aldi mają być czynne od godz. 6 do 18, ale 16 placówek z całego kraju będzie otwarta wtedy krócej, tylko do godz. 15. Tak będzie w sklepach Aldi w Andrychowie (ul. Krakowska 136A), Chorzowie (ul. Kościuszki 3), Gliwicach (ul. ks. Marcina Strzody 1), Jastrzębiu Zdroju (ul. Wodzisławska 2A), Jeleniej Górze (ul. Sobieskiego 37), Kamiennej Górze (ul. Jeleniogórska 6-8), Łodzi (dwa sklepy: przy ul. Obywatelskiej 85 i ul. Rzgowskiej 44), Mysłowicach (ul. Katowicka 55), Piotrkowie Trybunalskim (ul. Wolborska 6A), Poznaniu (ul. Bobrzańska 11), Radomiu (ul. Mireckiego 10), Rudzie Śląskiej (ul. Piastowska 3), Wrocławiu (ul. Mińska 36), Ząbkowicach Śląskich (ul. Wrocławska 2) oraz Żorach (ul. Centralna 1).

Jeszcze Auchan, Tesco, Netto i inni

A co innymi sieciami?

Sklepy Tesco: bedą w Wigilię czynne tylko do godz. 13, a w Sylwestra - do 18.

Caarefour: dzisiaj, 23 grudnia są czynne od godz. 6.30 do 23, a jutro od 6.30 do 13.

Auchan: w przededniu Wigilii zakupy zrobimy do godz. 22 zrobimy. W samą Wigilię będą czynne od 6.30 do 13.

REKLAMA

Netto: w Wigilię zakupy zrobimy od godz. 6 do godz. 13. W pozostałych dniach sklepy Netto czynne będą do godz. 23. Poza tymi znajdującymi się w centrach handlowych.

Dino: 24 grudnia będą otwarte sklepy sieci od godz. 6 do 13..

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA