REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Amerykanie z Garmina chcą podbić Europę. Fabrykę otworzą w Polsce

Garmin International, producent elektroniki wykorzystującej system GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poinformował o otwarciu nowej fabryki pod Wrocławiem.

22.02.2021
12:43
Garmin-fabryka-Wroclaw
REKLAMA

Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA, przekonuje że wybór najlepszej lokalizacji pod nową fabrykę w Europie wcale nie był prosty. Ostatecznie wybór padł na stolicę Dolnego Śląska. Nowa fabryka Garmin powstanie w Sergo Logistics Park Wrocław, w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8. 

REKLAMA

Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu

– uważa Sean Biddlecombe. 

Garmin w Polsce: prototypowa produkcja w tym roku

Jeszcze w tym roku we wrocławskiej fabryce Garmin ma rozpocząć się prototypowa produkcja. Wytwarzane mają tutaj być samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty z przeznaczeniem na rynek europejski. Pierwsze gotowe do użycia systemy spodziewane są w przyszłym roku. Garmin prace i uruchomienie procesu produkcji chce w Polsce podjąć jak najszybciej. Dlatego obecnie prowadzona jest rekrutacja w pierwszej kolejności inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.

Pandemia nie psuje biznesu Garminowi

REKLAMA

Plany ekspansji Garmina na Europę wcale nie są wyssane z palca. Okazuje się, że przynajmniej na razie spółka dosyć dobrze przechodzi przez pandemię. Jak wynika z wyników finansowych za ostatni kwartał 2020 r., Garminwykazał się przychodem na poziomie 1,35 mld dol. To o 23 proc. więcej niż w ostatnim kwartale 2019 r. Najsilniejsze wzrosty odnotowano w segmentach marine, fitness i outdoor. Dochód operacyjny w tym czasie wyniósł 371 mln dol. i był o 34 proc. większy niż w okresie między lipcem a wrześniem 2020 r. Te wzrosty w głównej mierze miał napędzać rosnący popyt na produkty związane z aktywnym stylem życia i te trendy mają być utrzymane w 2021 r. 

W roku wypełnionym niewyobrażalnymi wyzwaniami firma Garmin zapewniła rekordowe przychody i zyski. Z niecierpliwością czekam na możliwości i wyzwania w nowym roku

– przekonuje Cliff Pemble, prezes i dyrektor generalny firmy Garmin.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA