REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Friz nie blefował. Ekipa robi skok na głęboką wodę i łączy się z BBI

Ekipa i Beskidzie Biuro Inwestycyjne podpisały list intencyjny w sprawie negocjacji dotyczących połączenia spółek. Karol „Friz” Wiśniewski realizuje w ten sposób plan, który nakreślił w ubiegłym roku. Najpopularniejszy youtuber w Polsce chce pojawić się na giełdzie z nową firmą gamingową.

08.02.2021
11:29
Friz nie blefował. Ekipa robi skok na głęboką wodę i łączy się z BBI
REKLAMA

Chcę robić gry

– oznajmił Friz pod koniec listopada.
REKLAMA

Na początku wydawało się, że ta deklaracja może być kolejnym prankiem, wkręta ze strony youtubera i jego współpracowników ze spółki Ekipa S.A. Projekt nabiera jednak realnym kształtów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania listu intencyjnego w sprawie połączenia z Ekipa S.A.

– oznajmił Łukasz Górski, prezes spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A.

Prezes Górski chwalił też Ekipę za interesujące i perspektywiczne projekty.

Ekipa S.A. budzi ogromne zainteresowanie wśród inwestorów giełdowych, więc cieszymy się, że to właśnie z naszą spółką zdecydowali się dokonać połączenia i w ten sposób stać się spółką publiczną

– dodał.

Nie będzie oferty publicznej

Obie strony ustaliły, że warunki współpracy zostaną spisane w Term Sheet (dokumencie określającym podstawowe zasady współpracy) do 19 marca 2021 r. 

Fuzja ma polegać na przeniesieniu majątku Ekipy na spółkę przejmującą w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Ekipy akcji nowej serii spółki.

REKLAMA

Docelowym celem Ekipy jest produkcja gier komputerowych. Friz zapowiadał, że nie ma zamiaru przeprowadzać oferty publicznej. Zamiast tego woli przejąć spółkę notowaną na giełdzie i dokonać w niej całkowitej rewolucji.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne SA przedstawia się jako podmiot zajmujący się działalnością doradczą. Pomaga firmom szukać finansowania projektów inwestycyjnych. Do jego klientów należą zarówno mikroprzedsiębiorstwa jak i duże koncerny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA