REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Facebook chce zmienić swoją nazwę. Rebranding przy okazji budowy metawersum. Zaraz, co?

Największa platforma społecznościowa na świecie będzie mieć nową nazwę. Tak przynajmniej twierdzi serwis The Verge, powołujący się na „dobrze poinformowane źródła”. Nowa, a może tylko lekko zmodyfikowana nazwa, ma zostać ujawniona jeszcze w październiku. Ten dość zaskakujący rebranding ma podkreślić zmiany, jakie przejdzie Facebook i budowę tajemniczego metawersum. Fot. Anthony Quintano/Flickr (CC BY 2.0)

20.10.2021
9:41
Facebook-sąd-pozew
REKLAMA

Jak donosi The Verge, Mark Zuckerberg ma ogłosić nową nazwę podczas dorocznej konferencji „Connect” w czwartek 28 października. Bardzo jednak możliwe, że nastąpi to wcześniej. Zaznaczmy, że informacje na ten temat są na razie bardzo niepewne, bo komentarza na ten temat odmawia biuro prasowe Facebooka.

REKLAMA

Taki ruch wcale nie jest nieprawdopodobny, bo kilka lat temu na radykalną zmianę zdecydował się Google, przyjmując nazwę Alphabet. Oczywiście marka Google została zachowana, ale dzięki temu gigant dał wyraźnie do zrozumienia, że cały biznes nie jest skupiony wokół wyszukiwarki.

Podobnie może być z Facebookiem – spółka dostanie nową nazwę, a Facebook stanie się jedną z jej marek – obok Instagrama, WhatsAppa czy Oculusa.

Bezpośrednim impulsem do zmiany może też stać się trwające ostatnio publiczne grillowanie firmy Marka Zuckerberga. Wielka dyskusja o tym, czy Facebook nie stał się zbyt potężny i nie powinien zostać poddany regulacjom, wybuchła po gigantycznej awarii na początku października, która zbiegła się z rozpoczęciem przesłuchań sygnalistki Francis Haugen.

Według The Verge zmiana nazwy Facebooka ma stanowić odzwierciedlenie rozpoczęcia realizacji pewnego projektu, jaki szykuje Mark Zuckerberg. Chodzi o budowę tak zwanego metawersum, czyli swego rodzaju globalnej sieci światowych światów wirtualnych. Każdy uczestnik tego facebookowego metawersum miałby budować własną wirtualną przestrzeń i wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, o co właściwie chodzi z tym całym metawersum Marka Zuckerberga, polecam świetny tekst Marka Szymaniaka w magazynie Spider's Web Plus.

REKLAMA


REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA