1. bizblog
  2. Pieniądze

Dwie strony monety - rusza cykl ekspercki w formie ebooka i wideo. Na pierwszy ogień idzie głośna antylichwa 3.0

Lokowanie produktu: Totalmoney.pl

Dwie strony monety to nowy, w pełni bezpłatny cykl materiałów przygotowanych przez ekspertów Totalmoney.pl, traktujący o ważnych, ciekawych i istotnych z punktu widzenia Polaków zjawiskach finansowych. W pierwszym odcinku pod lupę trafiła głośna ustawa antylichwiarska 3.0 i to, jakie będzie miała dla nas konsekwencje.

12.06.2023
7:29
Dwie strony monety - rusza cykl ekspercki w formie ebooka i wideo. Na pierwszy ogień idzie głośna antylichwa 3.0

W polskiej przestrzeni internetowej nie brakuje materiałów z zakresu ekonomii i finansów, ale mało które są zwięzłe, tworzone przez autorytety oraz w pełni darmowe. Do tego przygotowane w formie ebooka albo wideo na YouTube, w zależności od tego jaką formę preferuje odbiorca. Potrzeba takich publikacji jest z kolei ogromna, biorąc pod uwagę jak dynamicznie zmienia się ekonomiczna rzeczywistość każdego Polaka. Zwłaszcza po 2019 roku. To już prawno-finansowy galop, za którym coraz trudniej nadążyć.

Tutaj pojawia się ciekawa oferta od ekspertów finansowych z dekadą doświadczenia. Nowa seria Dwie strony monety to odcinkowy cykl biorący pod lupę niezwykle ważne zjawiska ze świata finansów i ekonomii. Ważne zarówno dla krajowej gospodarki w ujęciu makro, jak również codziennego życia zwykłych Polaków, z ich podatkami, kontami, lokatami, kredytami czy pożyczkami.

Żyjemy w wyjątkowo dynamicznym okresie. Ostatnie lata pokazały nam, że zmiany w sektorze finansowym mogą zachodzić bardzo szybko, a ich skutki odbijają się echem na polu komercyjnym, jak i indywidualnym. Oznacza to, że zarówno instytucje finansowe, jak i ich klienci wciąż muszą mierzyć się z dostosowywaniem do nowych sytuacji. Wychodząc naprzeciw obu stronom tej monety, postanowiliśmy przybliżać i komentować zachodzące zmiany.

Marcin Kazimierski, ekspert Totalmoney.pl.

Dwie strony monety to nowa seria o ważnych zagadnieniach ze świata finansów i ekonomii. W firmie ebooka oraz YouTube, jak kto woli.

Dlaczego akurat „Dwie strony monety”? Eksperci Totalmoney.pl od lat dopasowują oferty instytucji finansowych do potrzeb internautów korzystających z ich porównywarki internetowej. Z jednej strony ludzie. Z drugiej firmy i instytucje. To dwie strony tego samego rynku finansowego, a nowa seria ma ukazywać kluczowe zagadnienia z obu tych perspektyw. Ten dualizm jest dodatkowo wyrażony w samej formie publikowania epizodów:

Wolisz "gadającą głowę" na YouTube, do posłuchania w trakcie prasowania albo ścierania kurzy? A może preferujesz bardziej klasyczne rozwiązania, przyswajając wiedzę w formie słowa pisanego? Nowa seria materiałów Dwie strony monety jest wydawana zarówno w formie ebooka jak i wideo, w obu wariantach kompletnie za darmo. W ten sposób odbiorca może dopasować formę publikacji do własnych preferencji oraz posiadanych urządzeń.

Aby poznać Dwie strony monety w formie krótkiego, konkretnego materiału wideo, wystarczy odwiedzić kanał Totalmoney.pl w serwisie YouTube. Ebook pobieramy natomiast po wpisaniu adresu skrzynki mail, na którą trafia link umożliwiający bezpłatne pobranie cyfrowego dokumentu.

Pierwszy odcinek serii Dwie strony monety został poświęcony głośnej ustawie antylichwiarskiej 3.0. Polak straci czy zyska?

Nowelizacja ustawy antylichwiarskiej wprowadzają duże zmiany dla firm pożyczkowych oraz ich klientów. Wraz z nowym prawem firma udzielająca pożyczek pozabankowych musi m.in. działać jako spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej minimalny kapitał zakładowy podniesiono do 1 mln zł, z dotychczasowych 200 tys. zł. Zmieniły się także przepisy dotyczące kosztów pozaodsetkowych i badania zdolności kredytowej.

Wszystkie te zmiany będą miały gigantyczne przełożenie na życie zwykłych Polaków. Jak bowiem wynika z danych BIK, firmy pożyczkowe udzieliły w samym 2022 roku ponad 3,6 miliona pożyczek o łącznej wartości ponad 9 miliardów złotych. W porównaniu do roku 2021 oznacza to wzrost liczy pożyczek o 22,9% oraz wzrost ich łącznej wartości o 27%.

Pożyczki stanowią więc stały element polskiego krajobrazu ekonomicznego. Zmiany w ustawie antylichwiarskiej będą zatem miały bezpośrednie przełożenie na życie wielu milionów obywateli, o czym zdecydowanie warto wiedzieć. Co ustawa antylichwiarska 3.0 oznacza z perspektywy zwykłego Kowalskiego? Co oznacza dla setek firm pożyczkowych działających na terenie naszego kraju? M.in. dla odpowiedzi na takie pytania warto obejrzeć bądź przeczytać pierwszy epizod serii Dwie strony monety:

Za Dwie strony monety odpowiadają finansowi eksperci. Nie musimy się więc obawiać o aspekt merytoryczny.

Seria Dwie strony monety to autorski projekt Totalmoney.pl - popularnej internetowej porównywarki finansowej uwzględniającej kredyty, pożyczki, konta osobiste, lokaty czy leasing firmowy, od ponad dekady działającej na terenie naszego kraju i pomagającej wybierać Polakom najbardziej korzystne rozwiązania finansowe.

Cykl Dwa strony monety współtworzą eksperci finansowi z wieloma latami branżowego doświadczenia. Nie musimy się więc obawiać o merytorykę tworzonych przez nich treści, opinii oraz komentarzy. Tych będzie niebawem znacznie więcej, bo zaraz po ustawie antylichwiarskiej 3.0 eksperci Totalmoney.pl wgryzą się w temat coraz popularniejszych odroczonych płatności w e-commerce, z których także korzysta wielu polskich klientów.

Premiera drugiego oraz trzeciego odcinka będzie miała miejsce jeszcze w czerwcu. Jeśli nie chcecie ich przegapić, warto obserwować konto Totalmoney.pl na YouTube bądź wpisać się na e-bookowego newslettera.

Lokowanie produktu: Totalmoney.pl
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu