REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Właściciel ZnanegoLekarza z przytupem wchodzi na niemiecki rynek. DocPlanner kupuje Jamedę

Jameda do lider niemieckiego rynku umawiania wizyt lekarskich. Po przejęciu Polacy zainwestują tam 250 mln euro na przestrzeni 2-3 lat i zatrudnią 250 osób.

26.11.2021
9:56
Właściciel ZnanegoLekarza z przytupem wchodzi na niemiecki rynek. DocPlanner kupuje Jamedę
REKLAMA

Jameda to pod wieloma względami firma podobna do DocPlannera. W Niemczech korzysta z niej ponad 8 mln pacjentów. W bazie firmy znajduje się zaś ponad 275 tys. lekarzy i specjalistów, na temat których można przeglądać opinie wystawione przez pacjentów. Platforma daje narzędzia do zarządzania wizytami placówkach, ale również do obsługi zdalnych wizyt – także w formule white label.

REKLAMA

Docplanner i jameda pasują do siebie zarówno pod względem historycznym, zaczynaliśmy jako serwisy do opiniowania lekarzy, jak i rozwoju w tym samym kierunku, oferując lekarzom rozwiązania SaaS. Jameda mocno wierzy w znaczenie relacji, opartych na zaufaniu, pomiędzy lekarzami a pacjentami, dlatego wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania cyfrowe, których zadaniem jest ich wspieranie

 - mówi Dr Florian Weiss, Dyrektor Generalny, Jameda.

DocPlanner nie ujawnia kwoty przejęcia.

Następuje ono w kilka tygodni po rzekomej rundzie inwestycyjnej, jaka wywindowała wycenę DocPlannera ponad miliard dolarów. Można więc spekulować, że pieniądze od inwestorów zostały wykorzystane właśnie na wejście na nowy rynek. Właśnie w ten sposób Polacy przejęli w 2016 roku Doctoralię – lidera rynków hiszpańskojęzycznych. Najpierw zebrali rundę na 20 mln dol., a później za prawie taką samą kwotę kupili ówczesny „numer trzy”.

Wcześniej DocPlanner rozwijał się drogą akwizycji w Turcji (przejęcie Eniyihekim, a obecnie Doktortakvimi w 2014 roku), a ostatnio we Włoszech (kupno TuoTempo dwa lata temu).

W Niemczech DocPlanner stawi czoła francuskiemu Doctolib

Przejęcie z rąk wydawnictwa prasowo-internetowego Hubert Burda Media ma zostać sfinalizowane 1 stycznia 2022 roku. Wówczas Docplanner będzie działał na rynkach, które generują ponad 50 proc. wszystkich wydatków na opiekę zdrowotną w Europie i 84 proc. wydatków w Ameryce Łacińskiej.

REKLAMA

Jesteśmy dumni, że do naszych działań włącza się zespół Jameda, który otwiera nam swoje drzwi do lekarzy i pacjentów na rynku niemieckim. Wierzymy, że doświadczenie i pasja zespołu niemieckiego w połączeniu z globalną wiedzą wpłyną znacząco na to, w jakim świecie i w jakiej rzeczywistości wszyscy będziemy podejmować decyzje dotyczące najważniejszego aspektu naszego życia - zdrowia

 – mówi Piotr Radecki, Dyrektor Zarządzający, ZnanyLekarz.

ZnanyLekarz ma już ponad 2 tys. pracowników i miesięcznie obsługuje prawie 70 mln pacjentów. Platforma zawiera informacje o prawie 2 mln lekarzy i specjalistów i obsługuje ponad 100 tys. klientów. Posiada biura w Warszawie, Barcelonie, Stambule, Rzymie, Meksyku, Kurytybie i Bolonii. Rozwój firmy wspierają zaś inwestorzy, którzy wyłożyli dotychczas około 300 milionów euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA