REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Olbrzymi sukces Znanego Lekarza. Startup przechodzi do historii jako pierwszy jednorożec z Polski

Jak podaje unquote, DocPlanner w sierpniu zamknął rundę finansowania przy wycenie przekraczającej miliard dolarów. Dowiadujemy się o niej przecieków. Startup nie komentuje rewelacji o rundzie i wycenie.

16.09.2021
13:37
Olbrzymi sukces Znanego Lekarza. Startup przechodzi do historii jako pierwszy jednorożec z Polski
REKLAMA

Kolejne potwierdzenie rewelacji na temat DocPlannera znajdujemy w serwisie Dealroom, specjalizującym się w informacjach o finansowaniu szybko rosnących spółek. Wycenia on DocPlannera na 909 mln euro, czyli 1 069 mln dol. Ba, w bazie Dealroomu polski startup już teraz figuruje jako jednorożec.

REKLAMA

Zwróciliśmy się z pytaniem o potwierdzenie tych informacji do polskiego startupu, jednak DocPlanner nie komentuje doniesień obu serwisów. Musimy więc czekać na oficjalny komunikat, kiedy firma będzie gotowa na podzielenie się informacjami ze światem.

 class="wp-image-1539190"
Źródło: Dealroom

W ciągu dekady DocPlanner pozyskał z rynku 126 mln euro.

Choć nie znamy jeszcze wielkości najnowszej rundy, to prawdopodobnym wydaje się, że była ona większa niż 80 mln euro z maja 2019 roku. Jedna z największych na świecie platform do cyfrowego zdrowia miała wówczas wykorzystać środki na rozwój narzędzi do zarządzania przepływem pacjentów przez lekarzy i organizowania marketingu.

Historia rund finansowych DocPlannera

REKLAMA
  • 2012 r. – 3 mln zł,
  • 2014 r. – 9 mln zł,
  • 2015 r. – 40 mln zł,
  • 2016 r. – 80 mln zł,
  • 2017 r. – 64 mln zł,
  • 2019 r. – 344 mln zł.

DocPlanner posiada siedem biur na całym świecie. W Warszawie, Barcelonie, Istambule, Rzymie, Bolonii, Kurytybie i Meksyku zatrudnia 1,3 tys. ludzi. Platforma obsługuje 7 mln wizyt miesięcznie dla 105 tys. zarejestrowanych lekarzy. Daje jej to pozycję lidera na 12 rynkach. Oprócz Polski, są to m.in. Brazylia, Meksyk, Hiszpania czy Włochy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA