REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Milluu wchodzi do Polski. Gwarancja czynszu przez rok, pierwsza płatność dopiero po kilku tygodniach

Milluu oferuje pełną cyfryzację procesu wynajmu mieszkań. Z jednej strony właściciel może szybko znaleźć najemcę bez konieczności prezentowania mieszkania, z drugiej najemca dostaje listę gotowych do wprowadzenia się mieszkań. Umowę podpisuje się online, a rachunki płaci za pośrednictwem aplikacji.

15.05.2023
6:41
Warszawa-smog-uchwala
REKLAMA

Milluu to nowy gracz na warszawskim rynku wynajmu mieszkań, który oferuje digitalizację całego procesu. Najemców chce przyciągnąć roczną gwarancją stawek czynszu i to bez względu na to czy uda się wynająć mieszkanie. Właśnie tak działa pakiet InstantRent, w którym właściciele dostają pierwszą wypłatę w 30 dni po wprowadzeniu mieszkania na platformę. Ta ma jednak kilka wymagań:

REKLAMA
  • mieszkanie musi się znajdować w Warszawie (kolejne miasta mają pojawić się na przełomie roku)
  • łatwy dostęp do transportu publicznego
  • pełne umeblowanie i dostęp do internetu
  • gotowość na najem długoterminowy

Platforma ma szansę na zdobycie klientów wśród osób, które szybko chcą znaleźć najemcę i zminimalizować formalności. Nie chcą zaprzątać sobie głowy pokazywaniem mieszkania i późniejszym upominaniem się o czynsz.

Wszystkie dokumenty online

Umowę najmu podpisuje się online, a najemca zarządza później wszelkimi płatnościami (czynsz i media) w aplikacji. Dodatkowo, umowa najmu zawiera polisę ubezpieczeniową dla wszystkich ruchomości w mieszkaniu, a także pakiet awaryjnej pomocy technicznej w przypadku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej lub ogrzewania miejskiego.

Poszukujemy najemców zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm poszukujących mieszkań dla swoich pracowników. Kluczowe jest dla nas zapewnienie właścicielowi rzetelnego najemcy oraz tego, że lokal będzie wynajęty przez cały okres trwania umowy - mówi w rozmowie z Bizblogiem Florin Stoian, CEO Milluu.

Rumuński startup w 2022 roku potroił swoje przychody

Przez cztery lata działalności Milluu udało się zebrać portfolio 300 mieszkań o szacowanej wartości ponad 50 mln euro w Rumunii. Teraz startup rozpoczyna ekspansję, a Polska idzie na pierwszy ogień

REKLAMA

Naszym celem jest osiągnięcie pozycji jednej z wiodących firm w obszarze najmu długoterminowego  w regionie CEE. Po sprawdzeniu naszego modelu biznesowego w Rumunii, Polska, jako największy rynek w regionie stała się dla naturalnym kolejnym krokiem naszej ekspansji. Jednocześnie polski rynek najmu cechuje wiele podobieństw w stosunku do Rumunii - wyjaśnia Stoian.

Milluu finansuje rozwój z rundy inwestycyjnej o wartości miliona euro, pozyskanej od aniołów biznesu, polskiego funduszu inwestycyjnego CofounderZone oraz wcześniejszych inwestorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA