REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tankujesz i od razu odjeżdżasz. W Polsce pojawi się nowy sposób płatności za benzynę?

Bez kolejek do kas i mocowania się z aplikacją. Circle K wdraża na swoich stacjach benzynowych nową metodę płatności. Nie będzie ona wymagała od kierowcy praktycznie żadnego wysiłku.

16.01.2022
10:56
Płatności elektroniczne. Tankujesz i odjeżdżasz
REKLAMA

Można to nazwać problemem pierwszego świata, ale uiszczanie należności za paliwo bywa jednym z bardziej męczących elementów podróży samochodem. Na niektórych stacjach tworzą się kolejki do kas, bo klienci spędzają długie minuty na personalizowaniu hot dogów, wyborze napojów energetycznych i przekąsek na drogę. A część kierowców chciałaby przecież tylko zapłacić i jechać dalej.

REKLAMA

Najbliżej tego ideału jest w tej chwili Circle K

Sieć wprowadziła usługę Pay by plate, dzięki której kierowca może odjechać spod dystrybutora tuż po zatankowaniu. Jak to możliwe? Użytkownik musi najpierw zainstalować aplikację Easy Fuel, podpiąć pod nią swoją kartę płatniczą i wprowadzić dane samochodu. Następnie przy każdej wizycie na stacji kamery będą sczytywały tablice rejestracyjne i pobierały pieniądze z konta.

Takie rozwiązanie jest już stosowane w niektórych krajach skandynawskich, ale Circle K potwierdziło, że prace wdrożeniowe są prowadzone także w Polsce - dowiedział się serwis cashless.pl.

Firma ma nad Wisłą 370 stacji paliw

Sieć należąca do kanadyjskiej grupy Alimentation Couche-Tard umożliwia obecnie dokonanie płatności za pomocą aplikacji. Proces płatności jest jednak dłuższy, bo użytkownik musi się zalogować i wprowadzić numer dystrybutora. Podobne rozwiązanie stosuje też Orlen, który w 2017 r. uruchomił usługę Orlen Pay.

W dalszej perspektywie czasowej Alimentation Couche-Tard planuje połączenie się z grupą Carrefour. Obie strony potwierdzają, że prowadzą rozmowy na temat transakcji, która może być warta kilkanaście miliardów euro. Carrefour prowadzi w Polsce 118 stacji paliw i posiada blisko tysiąc sklepów.

AKTUALIZACJA:

REKLAMA

Po publikacji tekstu otrzymaliśmy komentarz biura prasowego Circle K w Polsce. Przedstawiciele firmy prostują, że ostateczna decyzja o wprowadzeniu usługi nad Wisłą jeszcze nie zapadła.

W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju.

- czytamy w mailu przysłanym do redakcji Bizblog.pl.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA