REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Śmierć polskiego milionera i mecenasa sportu. Zbigniew Kuczma zginął w wypadku lotniczym

Zbigniew Kuczma był przez wiele lat związany z popularnym serwisem Cinkciarz.pl. Milioner zginął w katastrofie pod Zieloną Górą, pilotując swoją prywatną awionetkę.

10.05.2021
14:58
Zbigniew Kuczma zginął w wypadku lotniczym. Tragiczna śmierć polskiego milionera
REKLAMA

fot: YouTube.com/Radio INDEX TV

REKLAMA

Do katastrofy doszło w niedzielę około godziny 11.00. W okolicach lotniska w Przylepie pod Zieloną Górą rozbił się prywatny samolot Tecnam P2002. Jego pilot zginął na miejscu.

Przyczyna? Problemy techniczne

Przegląd Sportowy” jako pierwszy poinformował, że za sterami maszyny mógł siedzieć Zbigniew Kuczma. Doniesienie niestety się potwierdziły.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była awaria samolotu. Sygnał o problemach z działaniem silnika zielonogórski port dostał tuż po starcie. Awionetka próbowała zawrócić i wylądować. Tuż po uderzeniu o płytę startową lotniska stanęła w płomieniach.

Kim był Zbigniew Kuczma?

71-letni milioner przez wiele lat był związany z kantorem internetowym Cinkciarz.pl. Firma stała się rozpoznawalna w całym kraju między innymi ze względu na duży rozmach w działaniach marketingowych.

Cinkciarz.pl sponsoruje drużynę NBA Chicago Bulls i piłkarską reprezentację Walii, a w Polsce wyłożył pieniądze na żużlowy Falubaz Zielona Góra, koszykarski Zastal (z tego samego miasta) i polską reprezentację narodową w piłce nożnej. Na początku tego roku Cinkciarz.pl przyznał, że zastanawia się nad dwoma drogami pozyskania kapitału na ekspansję: zdobycie inwestora lub debiut na giełdzie.

REKLAMA

W rozmowie z money.pl wiceprezes firmy Piotr Kiciński przyznał, że promowanie kantoru poprzez sport było inicjatywą Zbigniewa Kuczmy.

Choć zielonogórzanin od pewnego czasu nie zasiadał już w zarządzie, przedstawiciele spółki często konsultowali z nim ważne decyzje. W ostatnich latach milioner skupił się na handlu nieruchomościami, ale Kiciński wspomina, że po odejściu z firmy Kuczma nie raz dzielił się swoją wiedzą, doświadczeniem i biznesowymi kontaktami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA