REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Chcesz pracować w Amazonie, ale się boisz? Wyluzuj i zapal skręta

Rekruter Amazona nie będzie miał problemu z tym, że przyszedłeś na rozmowę o pracę zjarany, a już na pewno nie odrzuci z tego powodu twojej aplikacji. To nowa polityka Amazona, który ma problem ze znalezieniem pracowników w USA, szczególnie w stanach, w których marihuana jest zalegalizowana.

08.06.2021
8:29
Praca w Amazonie. Gigant zewala pracownikom na palenie trawki
REKLAMA

Idziesz na rekrutację do Amazona i trzęsiesz się ze strachu, bo nasłuchałeś się o wyzysku pracowników i niewolniczym traktowaniu, o którym krzyczą związkowcy tej firmy? Zrelaksuj się, zapal marihuanę i idź na rozmowę. Nawet nie będziesz musiał udawać, że nie paliłeś, Amazon otwiera się bowiem na pracowników, którzy korzystają z marihuany i nie ma nic przeciwko. Na razie w USA.

REKLAMA

Zmiana polityki Amazona wobec marihuany to efekt tego, że wiele stanów w USA zalegalizowało już ten środek i, jak pisze agencja Reuters, Amazon miał w tych miejscach problem ze znalezieniem pracowników, którzy przeszliby test na obecność marihuany w organizmie. 

„W przeszłości, podobnie jak wielu pracodawców, dyskwalifikowaliśmy jako pracowników Amazona ludzi, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na używanie marihuany. Teraz zmieniliśmy kurs” - napisał na swoim blogu firmowym Dave Clark, wiceprezes koncerny ds. obszaru konsumenckiego.

To oznacza, że koncern zrezygnował z badania kandydatów do pracy pod kątem używania przez nich marihuany, nie dotyczy to jednak kierowców samochodów dostawczych czy operatorów ciężkich maszyn - ci jednak nadal muszą być czyści, a korzystanie przez nich z marihuany będzie traktowane jak spożycie alkoholu w pracy.

Czy to takie naturalne, że Amazon mówi marihuanie „tak”, skoro jest ona w wielu częściach USA legalna? Nie do końca. Reuters zwraca uwagę, że Amazon jest jednak „hop do przodu”, bo większość pracodawców nie otwiera się jednak na tę używkę mimo jej zalegalizowania, a konopie indyjskie są nadal substancją sklasyfikowaną jako odurzająca na szczeblu federalnym. Amazon daje więc nie lada prezent.

REKLAMA

Koncern dodatkowo wychodzi przed szereg, wspierając aktywnie tzw. ustawę MORE Act (The Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act of 2021), która miałaby dekryminalizować marihuanę na szczeblu federalnym, jak poinformował zespół ds. polityki społecznej Amazona.

I niby to jeszcze nie oznacza, że Amazon ma smaka na handel konopiami indyjskimi na swojej platformie, ale w przyszłości, kto wie… To byłby dopiero łakomy kąsek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA