REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ten call mógł być mailem. Pracownicy korporacji pokochają ChatGPT w Teamsach

Współpraca Microsoftu z OpenAI wchodzi na kolejny poziom. Klienci premium będą mogli teraz wykorzystywać model językowy ChatGPT w spotkaniach organizowanych na platformie Teams. Bot automatycznie wygeneruje notatki o zadania, a także pokaże kto, kiedy zabierał głos. Fot. Daniel Constante/Shutterstock.com

05.02.2023
16:57
Ten call mógł być mailem. Pracownicy korporacji pokochają ChatGPT w Teamsach
REKLAMA

Białe kołnierzyki odnalazły się w pocovidowej rzeczywistości z kalendarzami wypchanymi spotkaniami - jednym, po drugim. Czasami pozwalają one na szybkie załatwienie problemu, ale innym razem kończą się długimi dyskusjami, które nigdzie nie prowadzą. Microsoft wydaje się doskonale świadom tych wyzwań.

REKLAMA

AI w Teamsach może uczynić spotkania bardziej produktywnymi

Integracja z ChatGPT pozwoli nie tylko na przygotowywanie transkrypcji spotkań, ale również na ich podsumowywanie.

 class="wp-image-2032711"

Na powyższym zrzucie ekranu doskonale widać notatki dostępne dla uczestników spotkania. Teraz popularne „minutki przygotowywane będą przez algorytm. Wskaże on najważniejsze informacje, podjęte decyzje i zadania dla pracowników. Ci będą mogli wrócić do nagrania i sprawdzić, kiedy wymienione zostało ich imię, a także kiedy sami zabierali głos.

Szczególnie ciekawa jest właśnie ta ostatnia funkcja. Z jednej strony może premiować mowę-trawę, ale też uczynić KPI z aktywnej partycypacji w spotkaniach. Szefowie mogliby teoretycznie przeglądać statystyki w poszukiwaniu pracowników, którzy dołączają do spotkań, ale pozostają nieaktywni.

Teamsy pozwolą również na tłumaczenia na żywo

Dzięki temu możliwe mogą stać się rozmowy pomiędzy ludźmi władającymi różnymi językami.

 class="wp-image-2032714"

Spotkania w Teamsach mają się również stać bezpieczniejsze. Microsoft wprowadzi bowiem możliwość dodania znaku wodnego czy oznaczenia treści poufnych, które nie powinny opuścić danego forum.

Nowe funkcje Teamsów nie są darmowe

O ile dostęp do platformy dla wielu korporacji korzystających wcześniej z produktów Microsoftu jest darmowy, to bardziej zaawansowane funkcje wymagają już przejścia na plan premium. Ten ma docelowo kosztować 10 dol. miesięcznie za użytkownika. Obecnie można jednak skorzystać z 30-procentowej promocji.

REKLAMA

Coraz bliższa współpraca OpenAI i Microsoftu

Pod koniec stycznia Microsoft zadeklarował 10-miliardową inwestycję w twórców ChatGPT. Ci potrzebują mocy obliczeniowej, więc partnerstwo z właścicielem Azure wydaje się strzałem w „10”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA