REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podatki

Awantura na pół Europy. Były gwiazdor Legii doniósł do skarbówki na Lewandowskiego

Były piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski, a także były poseł do Sejmu, zarzucił najlepszemu polskiemu piłkarzowi i kapitanowi reprezentacji Polski machloje podatkowe. Nie wiem, co o tym myśleć. Pierwsze, co mi przyszło do głowy to, że Kucharski postanowił uprzykrzyć życie Lewandowskiemu po tym, jak ten podziękował mu za współpracę…

18.09.2020
16:48
Cezary Kucharski doniósł do skarbówki na Roberta Lewandowskiego
REKLAMA

Cezary Kucharski był menedżerem Roberta Lewandowskiego przez dziesięć lat, niemal od początku kariery najlepszego polskiego piłkarza. To on załatwił mu transfer ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań, a potem do Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.

REKLAMA

Teraz Cezary Kucharski, były menedżer Roberta Lewandowskiego, doniósł do skarbówki na swojego byłego podopiecznego, zarzucając mu nieprawidłowe rozliczanie się z dochodów. Dodatkowo w ramach odszkodowania żąda od należącej do Lewandowskiego firmy RL Management odszkodowania w wysokości – bagatela – 9 mln euro (ok. 36 mln zł).

 class="wp-image-1248544"
Der Spiegel” publikuje wyciągi bankowe z kont Lewandowskich...

Nie wiem, za co Kucharski domaga się tak sutego zadośćuczynienia (być może chce zapłacić za Lewandowskiego zaległe podatki?), ale materiał opublikowany w piątek przez niemiecki „Der Spiegel” wygląda sensacyjnie.

Podejrzewam, że bez względu na to, czy były menedżer kapitana reprezentacji Polski mówi prawdę, czy próbuje w „przekonać” byłego pryncypała, by wypłacił mu odprawę, albo zemścić się za jej niewypłacenie, niemieckie organy skarbowe wezmą ostro w obroty Roberta Lewandowskiego.

Tygodnik sugeruje, że istnieją dokumenty wskazujące, że bez wiedzy niemieckiej skarbówki z niemieckich kont Roberta Lewandowskiego wysyłano przelewy do banków w Polsce. A to może oznaczać, że pieniądze, które powinny trafić na rachunki firmowe, piłkarz przeznaczał na swoje potrzeby. W podobny sposób postępować miała też żona napastnika Bayernu. W „Der Spiegel” przeczytamy, że Anna Lewandowska dostała od RL Management rzekomą pożyczkę w wysokości 2,5 mln euro, która wylądowała na jakimś tajemniczym rachunku i nie nigdy nie została zwrócona.

Tygodnik przypomina też, że niemiecki doradca finansowy już trzy lata temu ostrzegał Lewandowskich, że będą mieli olbrzymie problemy, jeśli będą ukrywać dochody przed niemiecką skarbówką…

Firma wydała oświadczenie, zapewniając, że wszystkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek należących do Lewandowskiego, prowadzone są zgodnie z prawem.

Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie

– przekonuje RL Management.

Cezary Kucharski chce wymusić wypłatę pieniędzy?

Dalej firma sugeruje, że Cezary Kucharski chce wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu pieniędzy.

Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie, co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd.

REKLAMA

Firma RL Management zaprzecza informacji, jakoby Cezary Kucharski złożył pozew do sądu.

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji.

– przekonuje RL Management.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA