REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Opcja tylko dla prawdziwych pro. Duże mercedesy, volkswageny i fordy kupujesz jak lapki

Prowadzisz firmę i potrzebujesz dostawczaka? Jego zakup ponoć jeszcze nigdy nie był taki prosty. Samochód wybierzesz i zamówisz kilkoma kliknięciami jak laptopa w sklepie z elektroniką – przekonuje Carsmile, przedstawiając swój nowy projekt.

28.06.2021
14:03
Opcja tylko dla prawdziwych pro. Duże mercedesy, volkswageny i fordy kupujesz jak lapki
REKLAMA

Carsmile.PRO – jak sama nazwa wskazuje – to apka dla profesjonalistów. Jeśli potrzebujesz dostawczaka, wchodzisz na stronę i patrzysz, a tu transit za 820 miesięcznie, klik, klik, klik, i na następny dzień pod firmą czeka na ciebie ford. Hmm, no dobra, zapędziłem się, na tak zamówione auto trzeba poczekać i to pewnie z kilka tygodni… Wiadomo, jak wygląda teraz sytuacja, chętnych jest więcej samochodów, a sytuacja z dostawczakami jest tylko trochę lepsza niż z osobówkami.

REKLAMA

W każdym razie Carsmile chwali się, że ma ofercie ponad 300 aut. Do wyboru oprócz fordów są citroeny, fiaty, mercedesy, ople, peugeoty, renault i volkswageny. A wkrótce pojawią się nowe samochody.

Wiceprezes Michał Knitter chwali się, że Carsmile.PRO to projekt bez precedensu.

Oddajemy użytkownikom aplikację, w której kilkoma kliknięciami wybiorą i zamówią nowy samochód dostawczy. Zakup auta dostawczego jeszcze nigdy nie był tak prosty i wygodny

– zapewnia.

Jak dodaje, Carsmile chciałby w ciągu roku zakontraktować 1000 dostawczaków.

Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na start nowej platformy. Według prognoz Samaru rynek aut dostawczych o DMC do 3,5 t wzrośnie w 2021 r. o 14 proc.

– wskazuje Michał Knitter.

Pierwszym krokiem jest wybór nadwozia. Do wyboru są: furgon, brygadówka, przewóz osób, kontener międzynarodowy, chłodnia, pojazd specjalny, van. W ramach dostępnych kryteriów można wskazać preferowane marki. Kolejnym krokiem jest wybór wielkości auta zgodnie ze standardami klasyfikacji samochodów ciężarowych. Następny miernik to liczba europalet. Kolejne filtry pozwalają na wskazanie wybranej skrzyni biegów, rodzaju napędu oraz liczby miejsc siedzących w samochodzie.

Michał Owczarczyk, odpowiedzialny za ofertę Carsmile.PRO, zauważa, że przy wyborze dostawczaków użytkownicy kierują się zupełnie innymi kryteriami niż w przypadku samochodów osobowych.

Niebawem w aplikacji pojawią się kolejne filtry ułatwiające przeszukiwanie, jak tempomat, kabina sypialna, winda załadunkowa czy ogrzewanie postojowe

– zapowiada Michał Owczarczyk, odpowiedzialny za ofertę pojazdów na Carsmile.PRO.

Firma ma już doświadczenie w internetowej sprzedaży dostawczaków. Do tej pory uzupełniały one ofertę samochodów osobowych. Serwis nie dawał wprawdzie możliwości specjalistycznej konfiguracji, ale mimo to firma sprzedała już ponad 300 aut dostawczych.

Kredyt samochodowy w Carsmile

Nowością wprowadzoną wraz ze startem platformy Carsmile.PRO jest możliwość sfinansowania zakupu auta kredytem. Dotyczy to również aut osobowych. Do tej pory Carsmile oferował dwie formy finansowania: abonamenty oraz leasing. Zdecydowana większość użytkowników wybierała abonament, czyli wynajem długoterminowy, w ramach którego pokrywany jest koszt ubezpieczenia, serwisów oraz opon.

Carsmile powstał trzy lata temu w Warszawie, a w październiku ub.r. wszedł w struktury Grupy OLX, do której należy też m.in. serwis Otomoto.

REKLAMA

Od początku działalności zawarł już ponad 4500 umów leasingu praz wynajmu długoterminowego. Znaczący wzrost nastąpił w roku 2021, kiedy tradycyjne salony samochodowe notowały głęboką zapaść z powodu pandemii.

Użytkownicy mogą wybierać spośród ok. 1500 aut osobowych. Proces zakupu samochodu przebiega online. Inteligentny algorytm wylicza ratę wynajmu lub leasingu 300 tys. razy dziennie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA