REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Biedronka wprowadza inflacyjne maskotki. Gang Bystrzaków ma uczyć oszczędzania

Jakie czasy, taki gang słodziaków. Najsłynniejsza akcja marketingowo-lojalnościowa Biedronki dotąd koncentrowała się na przekazie ekologicznym, ale tym razem największa sieć detaliczna w Polsce postanowiła postawić na naukę oszczędności. Od poniedziałku za zakupy w Biedronce można zbierać naklejki, które będą wymieniane na maskotki z Gangu Bystrzaków. Nowością jest możliwość odkładania części wydanych na zakupy pieniędzy w ramach Wirtualnego Portfela.

29.08.2022
12:56
Nowy gang w Biedronce. W poniedziałek ruszyła kolejna edycja akcji lojalnościowej
REKLAMA

W najnowszym „gangu” Biedronki są tylko trzy maskotki. Sieć handlowa wyjaśnia, że Świnka Skarbonita pilnuje finansów gangu i podpowiada, jak znajdować produkty w korzystnych cenach, a jej supermocą jest „cena”, Jabłko Newton ma sprytny plan na wszystko i stawia na „jakość”, a Pies Dżi-Pi-Es symbolizuje „bliskość” i rekomenduje robienie zakupów blisko miejsca, gdzie mieszkamy, aby oszczędzać czas i pieniądze na dojazd.

REKLAMA

Cała trójka łączy siły w walce z inflacją i zachęca do oszczędzania

– podkreśla Biedronka.

To już kolejna akcja marketingowa Biedronki, która wprost odnosi się do kwestii inflacji. Poprzednia – „Tarcza Biedronki Antyinflacyjna” okazała się wątpliwym sukcesem, ponieważ sieć naraziła się nią Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W połowie sierpnia UOKiK postawił sieci zarzuty wprowadzania konsumentów w błąd, za co grozi jej wielomilionowa kara.

Wróćmy jednak do gangu i motywu przewodniego najnowszej akcji sieci. Biedronka stwierdza, że oszczędzanie to kwestia, do której Polacy w ostatnim czasie przykładają coraz większą wagę, a teraz do oszczędzania będzie ich dodatkowo zachęcał Gang Bystrzaków. Tym razem naklejki nie dostaje się za wydanie określonej kwoty na zakupy, lecz za oszczędzenie 6 zł.

Dwa sposoby oszczędzania

Nasza nowa akcja lojalnościowa ma zupełnie inny charakter. Inflacja wymusza na nas wszystkich uważniejsze zarządzanie swoim portfelem. Biedronka, będąc blisko swoich klientów, postanowiła z pomocą uwielbianego gangu edukować, jednocześnie oferując możliwość realnych oszczędności w trakcie codziennych zakupów i nagradzania za dokonywanie korzystnych wyborów – mówi Aleksandra Surdyk-Kaptur, starszy menedżer ds. marketingu w sieci Biedronka

Biedronka wskazuje, że w ramach akcji „Gang Bystrzaków” oszczędzać można na dwa sposoby. Pierwszy sposób to skorzystanie ze specjalnych ofert w ramach Tygodniowych Misji Oszczędzania. Pod tą nazwą kryją się oferty wybranych produktów, które mają mieć niższą cenę niż najniższa regularna cena danego produktu w 2021 roku. A drugi sposób? Odkładanie części wydanych pieniędzy w ramach tak zwanego Wirtualnego Portfela.

Mechanizm ten ma działać w taki sposób, że co tydzień za zakupy wybranych produktów z kartą Moja Biedronka przyznawany jest rabat kwotowy, który automatycznie zapisuje się w Wirtualnym Portfelu klienta. Na przykład w tym tygodniu, kupując wszystkie produkty marki Nivea, klienci oszczędzają w Wirtualnym Portfelu 50 proc. zapłaconej kwoty. Środki z Wirtualnego Portfela można wykorzystać na zakupy w okresie trwania akcji Gang Bystrzaków, ale tylko w soboty.

REKLAMA

Maskotka za 50 naklejek

Maskotkę można dostać po zebraniu 50 naklejek, czyli po oszczędzeniu 300 zł, a Biedronka nie umożliwia zakupu maskotek. Za to już za 15 naklejek można dostać książkę Pauliny Płatkowskiej „Gang Bystrzaków. Oszczędzanie to nasza misja”. Jak czytamy w regulaminie, akcja trwa od 29.08.2022 r. do 03.12.2022 r., a naklejki umieszczone na poszczególnych, odrębnych Kartach Kolekcjonerskich nie sumują się. Organizator akcji zastrzega, że nie odpowiada za wady fizyczne lub prawne Książek i Bystrzaków na zasadach ogólnych określonych w Kodeksie cywilnym i nie udziela żadnych dalej idących gwarancji w odniesieniu do Książek i Bystrzaków.

Komunikat Biedronki musiał być pisany w pośpiechu, ponieważ zalinkowano w nim do gangbystrzaków.pl, ale link ten, zamiast prowadzić do strony akcji sieci, prowadzi do... oferty sprzedaży tej domeny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA