1. bizblog
  2. Biznes

Bank Pekao oferuje przedsiębiorcom darmowe prowadzenie rachunku oraz wiele dodatkowych produktów i usług z korzyściami dla firm

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Bank Pekao wystartował z promocją Konta Przekorzystnego Biznes. To nie tylko darmowy rachunek z premią 2000 zł. W najnowszej promocji klient ma również możliwość skorzystania ze wsparcia w zachowaniu płynności finansowej, prowadzeniu księgowości oraz bezpłatnej, dwuletniej dzierżawy pierwszego terminala płatniczego.

16.01.2023
8:52
Bank Pekao oferuje przedsiębiorcom darmowe prowadzenie rachunku oraz wiele dodatkowych produktów i usług z korzyściami dla firm

Wybór rachunku to ważna decyzja przy prowadzeniu biznesu. Serwis internetowy i aplikacja mobilna banku powinny być intuicyjne i „przyjazne”, a prowadzony rachunek bez żadnych ukrytych opłat. Bank Pekao oferuje to w standardzie i dodaje przedsiębiorcom przydatne benefity.

Finansowanie działalności

Z Kontem Przekorzystnym Biznes firmy mogą uzyskać kredyt na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności lub spłatę zobowiązań kredytowych, jeśli spełnią odpowiednie warunki.

Jedną z opcji jest kredyt w rachunku bieżącym, dedykowany firmom, mającym chwilowe trudności z płynnością. Obecna sytuacja gospodarcza wystawia je przecież na duże wyzwania – od przerwanych łańcuchów dostaw, po wzburzone pandemią czy inflacją rynki. Kredyt jest udzielany do 12 miesięcy z możliwością odnowienia na kolejny okres.

W ramach kredytu klient otrzymuje:

  • indywidualnie ustalany limit zadłużenia oraz zabezpieczenie kredytu,
  • szybki sposób dofinansowania działalności gospodarczej,
  • wygodny i elastyczny sposób spłaty.

Natomiast Pożyczka Przekorzystna Biznes skierowana jest do firm działających na rynku co najmniej 18 miesięcy i prowadzących uproszczoną księgowość. Umożliwia szybki dostęp nawet do 300 tys. zł z okresem kredytowania do 84 miesięcy.

A co, jeśli klient przychodzi do banku z kredytami i pożyczkami zaciągniętymi w innych miejscach? W tym przypadku może skorzystać z konsolidacji, która nie tylko pozwoli zaplanować spłatę zobowiązań, ale i oszczędzić czas.

Oprócz kredytu czy pożyczki, w zachowaniu płynności finansowej pomoże też faktoring, czyli wykup należności. Firma zyskuje wówczas szybki dostęp do środków, a także polepsza swój wizerunek, dzięki poprawie wskaźników finansowych. Płynnościomat od Pekao Faktoring, to również współpraca z renomowanym partnerem, który oferuje szybką decyzję i wypłatę środków.

Wszystko w jednym miejscu

To jednak jeszcze nie koniec możliwości integracyjnych – następna w kolejce jest księgowość. W tym przypadku dostajemy łatwe rozliczanie się z fiskusem, wystawianie faktur czy planowanie płatności z poziomu jednej platformy księgowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca może  samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy. W ofercie jest również stały dostęp do profesjonalnych księgowych, którzy pomogą w zarządzaniu finansami firmy.

A co, jeśli rozliczamy się w innych walutach albo często podróżujemy w celach biznesowych? Wówczas skorzystać możemy z internetowego kantoru lub debetowej karty wielowalutowej. Dzięki nim łatwo wymienimy pieniądze przed podróżą lub swobodne dokonamy płatności w wielu walutach bez konieczności posiadania kilku kart. W trasie zapłacimy też z poziomu aplikacji mobilnej.

Z poziomu smartfona skorzystamy również z pomocy telemedycznej. Lekarskie konsultacje bez wychodzenia z domu stały się standardem w czasie pandemii i na szczęście pozostają z nami do dziś. Pozwalają na oszczędność czasu na dojazdach i oczekiwaniu w kolejce. Dzięki współpracy z PZU Zdrowie klienci Pekao mogą wybierać spośród sześciu pakietów, które zawierają szybki dostęp do lekarzy specjalistów, jak i jednorazowe porady medyczne.

Przedsiębiorcy nie muszą zamrażać gotówki – bardziej opłaci im się leasing

Inwestycje w rozwój to koło zamachowe biznesu. Pozwalają na obsługę większej liczby klientów lub podniesienie produkcji. Rozszerzenie działalności odbywać się może dynamicznie, co wymaga oczywiście pieniędzy – np. na nowy samochód przeznczony na dojazdy do klientów. W tym kontekście świetnym rozwiązaniem jest możliwość podpisania umowy leasingu samochodowego. Zamiast liczyć się z jednorazowym kosztem, firmy mogą spłacać raty dostosowane do sezonowości przychodów. Mogą także zmniejszyć ratę leasingową o 100 zł bez dodatkowych opłat na określony czas. Dodatkowo, w ramach promocji „2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto” obowiązującej do 28 lutego 2023 r., klient firmowy, który spełni warunki promocji, może otrzymać jednorazowo 800 zł za zawarcie pierwszej umowy o leasing z Pekao Leasing.

Terminal płatniczy za złotówkę lub za darmo przez 2 lata i bezterminowo bezpłatne prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes (oferta ważna do 28 lutego 2023 r.)

Jeżeli przedsiębiorca akceptował wcześniej karty płatnicze, opłata za dzierżawę terminala wynosi 1 zł miesięcznie przez 2 lata. Natomiast jeżeli nigdy nie korzystał z terminala w swojej firmie, opłata za dzierżawę wynosi 0 zł przez 2 lata.

Terminale oferowane przez Pekao to nowoczesne, kształtem i wyglądem przypominające smartfona urządzenia, które dają możliwość akceptacji płatności z dowolnego miejsca. To więc większa wygoda zarówno dla sprzedającego, jak i dla klienta. Więcej o zaletach tego rozwiązania przeczytacie w TYM materiale (update linku po publikacji).

Co ważne, przedsiębiorca (mający dostęp do Peako24) może podpisać umowę w procesie zdalnym.

To jeszcze nie wszystkie funkcje Konta Przekorzystnego Biznes, o których przekonać się można po założeniu rachunku firmowego

To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie daje posiadanie Konta Przekorzystnego Biznes, o których przekonać się można po założeniu rachunku firmowego. Bank Pekao wystartował też z promocją, obowiązującą do 28 lutego 2023 r., która osobom objętym promocją daje szansę na premię w wysokości do 2000 zł, w tym uzyskanie 10 proc. zwrotu z transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą Mastercard wydaną do rachunku (do 600 zł).

Szeroka oferta i renomowana marka, to dobry punkt wyjścia dla zbudowania partnerskiej współpracy z Bankiem Pekao na długie lata.

*Materiał powstał przy współpracy z Bankiem Pekao.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze
Zobacz komentarze