1. bizblog
  2. Pieniądze

Skąd wziąć pieniądze na wakacje? Bank Pekao daje je praktycznie od ręki

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Tegoroczne lato będzie stało pod znakiem kompromisu między chęcią wyjazdu na urlop a możliwościami finansowymi. Sytuacja ekonomiczna ma znaczący wpływ na codzienne wybory Polaków. Mimo to, wielu naszych rodaków przymierza się do wyjazdu na wakacje. Bank Pekao S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom wakacyjnym proponuje: weź pieniądze już teraz, spłatę pożyczki zaczniesz dopiero na jesieni.

30.06.2023
15:47
Skąd wziąć pieniądze na wakacje? Bank Pekao daje je od ręki

Wakacje rozpoczynają się lada chwila, a mimo to wiele osób zastanawia się, czy będzie w stanie pozwolić sobie na odpoczynek z daleka od domu. Tym bardziej, że koszt wakacji potrafi zaskoczyć – ceny kwater, hoteli, czy posiłków w restauracjach to niemały wydatek.

Z badań CBOS „Wyjazdy turystyczne Polaków w 2022 roku i plany na rok 2023” oraz danych portalu wakacje.pl wynika, że ponad połowa Polaków ma w planach urlop z noclegiem, a kolejnych 17 proc. respondentów pozostawiło sobie podjęcie takiej decyzji na później.

Pożyczka na wakacje

Bank Pekao S.A. podsuwa rozwiązanie tego problemu. I nie chodzi to nawet o sam urlop, co o ogólne wydatki związane z okresem wakacyjnym, bo ciepłe miesiące równie dobrze można przecież wykorzystać na przeprowadzenie remontu mieszkania, albo realizację innych, od dawna przekładanych planów.

Co warto wiedzieć o takiej pożyczce? Przede wszystkim jest ona dostępna dla nowych i obecnych klientów, którzy od 1 grudnia 2022 r. nie mają w banku innych pożyczek gotówkowych. Druga rzecz – dostępna kwota waha się od tysiąca złotych aż do 250 tysięcy złotych, a spłacać można ją nawet przez okres trzech lat. I w końcu – samą spłatę można rozpocząć trzy miesiące po zaciągnięciu zobowiązania, co w praktyce oznacza, że termin pierwszej raty wypadnie najwcześniej jesienią.

To ważna informacja, bo nie trzeba wyjeżdżać na wymarzone wakacje ze świadomością, że pieniądze należy oddać niemal tuż po powrocie do domu. O pożyczkę można się ubiegać za pomocą Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay, a także tradycyjnie – poprzez wizytę w wybranym oddziale banku. Bank Pekao S.A. informuje, że pieniądze zostaną przekazane na konto pożyczkobiorcy nawet w jeden dzień.

Ile kosztuje pożyczka w Banku Pekao S.A.?

Bank Pekao podaje przykładowe wyliczenia dla pożyczki w wysokości 7460 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 13,74 proc. W przypadku rozłożenia spłaty pożyczki na 18 miesięcy  całkowity jej koszt to 790,59 zł, a całkowita kwota do zapłaty wyniesie 8250,59 zł. Miesięczna rata to koszt 458,36 zł, wyjątkiem będzie ostatnia rata – która będzie kosztować pożyczkobiorcę 458,47 zł.

Prawie 7,5 tys. zł to suma pozwalająca na przyjemny wakacyjny wyjazd, nawet zakładając, że posłużą one za budżet kilkuosobowej rodzinie. Czy warto? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Bank Pekao S.A. udostępnia jedynie narzędzie, które da Polakom w najbliższych miesiącach dodatkowe możliwości finansowe i jednocześnie nie nadwyręży budżetu domowego po urlopowych szaleństwach.

* Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze
Zobacz komentarze