REKLAMA
 1. bizblog
 2. Pieniądze

BIK wypuściło aplikację mobilną. Uchroń się przed wyłudzeniem kredytu za 10 zł miesięcznie

Biuro Informacji Kredytowej udostępniło apkę na smartfony. Komuś, komu już kiedyś ukradziono tożsamość, nie trzeba tłumaczyć, dlaczego warto mieć pod ręką dostęp do historii kredytowej.

18.01.2021
13:53
BIK udostępnił aplikację mobilną. Uchroń się przed wyłudzeniem kredytu za 10 zł miesięcznie
REKLAMA

Oferta w aplikacji Mój BIK to opcja dla osób mobilnych, które chcą na bieżąco kontrolować swoją historię kredytową oraz korzystać z ochrony przed wyłudzeniem

– czytamy w komunikacie przesłanym do Bizblog.pl.
REKLAMA

Jeśli ktoś padł ofiarą złodziei tożsamości i wyłudzenia, wie już, że odkręcenie tej sytuacji nie jest ani szybkie, ani łatwe. Myślisz, że to cię nie dotyczy? Z opublikowanego w październiku przez Związek Banków Polskich raportu InfoDok wynika, że przestępcy każdego dnia próbują wyłudzić milion złotych na skradzioną tożsamość. W każdej sekundzie 12 użytkowników internetu staje się ofiarą tego typu oszustw. Dlatego 9,99 zł miesięcznie za święty spokój i możliwość błyskawicznego zablokowania próby wyłudzenia, to raczej niedużo?

Bezpłatnie w aplikacji Mój BIK zyskasz:

 • możliwość sprawdzenia, czy i jakie informacje na twój temat są w BIK,
 • powiadomienie BIK, czyli podstawowe informacje o zmianach danych w BIK i BIG InfoMonitor,
 • możliwość zastrzeżenia dowodu osobistego,
 • sprawdzenie ustawień telefonu pod kątem bezpieczeństwa (BIK Protect).
undefined

Pakiet Szybkie Sprawdzanie przeznaczony jest dla klientów, którzy główny nacisk kładą na bezpieczeństwo swoich finansów. Płacąc 9,99 zł uzyskasz:

 • ochronę w postaci Alertów BIK informujących o próbie wyłudzenia kredytu lub opóźnieniach w spłacie kredytów,
 • dostęp do funkcji Zastrzeganie Dokumentów,
 • możliwość skorzystania z Zastrzeżenia Kredytowego,
 • stały dostęp do informacji o ocenie punktowej BIK (scoringu) wraz z tłumaczeniem czynników, które w jego przypadku wpłynęły na jej wysokość.
 • BIK Protect pozwalający na weryfikację bezpieczeństwa wybranych ustawień telefonu.
 • Użytkownik może poznać swoje szanse na uzyskanie kredytu w banku, korzystając z Analizatora Kredytowego BIK, gdy zajrzy do Raportu BIK.

Raport BIK w Pakiecie Szybkie Sprawdzanie jest dostępny za dodatkową opłatą (27,99 zł), natomiast dostęp do pełnego raportu BIK bez dodatkowych opłat jest w Pakiecie Bez ograniczeń (49,99 za trzy miesiące).

Oferta mobilna BIK jest dostępna zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS-a i kierowana jest do klientów indywidualnych i mikrofirm.

undefined

BIK jeszcze bliżej kredytobiorcy

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość.

Cały proces jest bardzo prosty, nie powinien potrwać dłużej niż kilkanaście minut

– zapewnia BIK.

Potem przy uruchomieniu aplikacji klient musi wprowadzi zdefiniowany przy rejestracji PIN lub skorzystać z biometrii – rozpoznawania twarzy lub odcisku palca, jeśli smartfon wyposażony jest w takie funkcje.

Z Mojego BIK mogą korzystać także dotychczasowi klienci, korzystający z serwisu www.bik.pl. Nie muszą oni od nowa przechodzić procesu rejestracji, wystarczy, że po pobraniu aplikacji powiążą ją z dotychczasowym kontem w BIK.

Uruchomiliśmy aplikację Mój BIK, ponieważ chcemy być z naszą ofertą jeszcze bliżej klientów. Coraz więcej osób chce mieć informacje szybko, tu i teraz. Aplikacja Mój BIK odpowiada na tę potrzebę. Wystarczy sięgnąć po swój smartfon, by niezależnie od tego, gdzie się jest, kontrolować swoje finanse

– wskazuje Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.

Dostęp do szczegółowej historii kredytowej za 99 zł rocznie

Warto pamiętać, że zarejestrowani użytkownicy portalu bik.pl mogą wykupić dostęp do swoich danych za 99 zł rocznie. Wtedy oprócz powiadomień o próbach zaciągnięcia kredytu zyskają możliwość pobrania szczegółowego raportu BIK sześć razy w roku.

Standardowo taka usługa kosztuje 39 zł, a w przeciwieństwie do darmowego raportu, który może uzyskać każdy kredytobiorca raz na sześć miesięcy, płatne sprawozdanie jest o wiele bardziej szczegółowe. I oprócz podstawowych danych na temat wciąż spłacanych i uregulowanych już zobowiązań zawiera:

REKLAMA
 • szczegółową i zweryfikowaną historię kredytową,
 • dane o aktualnym zadłużeniu,
 • informacje o ewentualnej upadłości konsumenckiej,
 • dostęp do oceny punktowej oraz wskaźnika kondycji finansowej,
 • dane o wszystkich zapytaniach składanych do bazy BIK.
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA