REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Amazon zapowiada podwyżki. Dniówka sięgnie 200 zł

Amazon zapowiedział, że od lipca 2019 roku zwiększa pensje i zatrudnienie w swoich centrach logistyki. Początkujący pracownicy mają teraz szansę na dniówkę na poziomie 200 zł brutto dziennie.

18.06.2019
12:20
Referendum strajkowe Polska Amazon
REKLAMA

fot: YouTube.com/gs24.pl

REKLAMA

Amazon poinformował, że podnosi stawki godzinowe we wszystkich centrach w Polsce – w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie i dwóch we Wrocławiu. Początkujący pracownicy będą mogli liczyć na zarobki od 20 zł brutto (17,26 netto), a kierownicy zespołów – od 25 zł brutto (21,57 netto). Jedna zmiana trwa tam 10 godzin.

Warto też pamiętać, że poza samym wynagrodzeniem firma daje też pracownikom cały pakiet udogodnień wśród których znajduje się darmowy dojazd do pracy, prywatną opiekę medyczną i obiady za złotówkę. Od lipca do tego zestawu dojdą jeszcze premie za frekwencje indywidualną (8 proc.) i produktywność zespołu (7 proc.).

Według wyliczeń Amazona oznacza to, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem, który będzie przychodził do pracy zgodnie z grafikiem, zarobi miesięcznie ponad 3 800 PLN brutto, a kierownik zespołu ponad 4 700 PLN brutto.

Chcemy zawsze być pracodawcą pierwszego wyboru, dlatego każdego roku, w drugim kwartale, dokonujemy przeglądu pensji. Cieszymy się, że wzrosną one również w tym roku. Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo

– powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę Steven Harman, cytowany przez biuro prasowe firmy.

Podwyżki są pokłosiem działań związków zawodowych. NSZZ Solidarność i Inicjatywa Pracownicza postulowały o podniesienie godzinówek do 25 zł netto, ujednolicenia wynagrodzeń i złagodzenia norm wydajnościowych.

Przez śrubowanie tych ostatnich Amerykanie popadli w spore problemy wizerunkowe. Firma była krytykowana za stałe monitorowanie kroków swoich pracowników

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W Polsce firma stworzyła 5 centrów logistycznych, w których zatrudnia 14 tys. osób.

Komentarz Amazonu

REKLAMA

Po publikacji Amazon postanowił odnieść się do naszego tekstu. W stanowisku przesłanym do redakcji bizblog.pl czytamy, że każdego roku proces przeglądu pensji wygląda tak samo – w drugim kwartale Amazon dokonuje przeglądu pensji, które zaczynają obowiązywać w trzecim kwartale.

Amazon obecnie oferuje już to, o co wnoszą przedstawiciele związkowców: wysoce konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy (...) Gdybyśmy nie byli dobrym pracodawcą nie bylibyśmy w stanie zatrudnić ponad 14 000 osób na tak konkurencyjnym rynku jak Polska i tak szybko rozwijać się na całym świecie - pisze biuro prasowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA