REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Allegro stawia kolejne automaty paczkowe. Może ich nie widać, ale one istnieją naprawdę

Umowa z Shellem i Stokrotką i nowe automaty paczkowe w ośmiu dużych miastach. Allegro rozwija własną sieć One Box, które mają pozwolić gigantowi e-commerce na uniezależnienie się od dominującego na rynku automatów paczkowych InPostu. Rozwój sieci Allegro można jednak łatwo przeoczyć, bo automaty One Box nie tylko mają maskujące malowanie, ale także są schowane za roślinnością.

13.12.2021
15:12
Automaty paczkowe. Allegro rozwija swoją sieć, ma umowy z Shellem i Stokrotką
REKLAMA

Allegro informuje, że automaty One Box zostały uruchomione w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Samą obecność tych urządzeń w tych miastach trudno uznać za wielki sukces, gdy InPost ma w nich po kilkaset paczkomatów. To ma się jednak zmienić i pod koniec 2022 roku Allegro ma mieć 3 tys. automatów w całej Polsce.

REKLAMA

Aby przyspieszyć rozwój swojej sieci urządzeń paczkowych (nazwa „paczkomat” jest zastrzeżona przez InPost), Allegro podpisało umowy z siecią stacji paliw Shell oraz siecią sklepów spożywczych Stokrotka. Serwis e-commerce podkreśla ekologiczny charakter swoich urządzeń, który symbolizować ma ich szata graficzna przypominająca maskowanie obiektów wojskowych oraz nasadzone rośliny – tam, gdzie jest to możliwe.

Potrzeby ambitnych miast

Widzimy pozytywne reakcje klientów oraz dynamicznie rosnącą liczbę organizacji i osób prywatnych, które chcą się przyłączyć do naszego projektu rozwijania odpowiedzialnej sieci automatów paczkowych – mówi Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój produktu One by Allegro. Utwierdza nas to w przekonaniu, że One Box by Allegro jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i ambitnych miast – dodaje.

Allegro przekonuje, że rozwój własnej sieci automatów paczkowych to jedynie sposób na poszerzenie opcji dostawy dla klientów i nie oznacza, że wycofane zostaną punkty InPost, Poczty Polskiej lub Orlenu. Nasze automaty będą po prostu kolejną opcją dostawy zamówień z Allegro. Nasza współpraca z InPostem, Pocztą Polską oraz Orlenem jest długoterminowa i skoncentrowana na podnoszeniu jakości i satysfakcji korzystania z ofert w naszym serwisie – zapewnia Allegro.

Jedno jest pewne – dogonienie InPostu przez Allegro na razie w ogóle nie wchodzi w rachubę. Firma Rafała Brzoski ma już ponad 15 tysięcy paczkomatów i błyskawicznym tempie stawia kolejne. InPost idzie o krok dalej i rozpoczyna budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych we współpracy z firmą GreenWay Polska. Ładowarki do elektryków będą stawiane przy paczkomatach oraz przy w centrach dystrybucyjnych InPost.

Ekologia, głupcze

REKLAMA

Podobnie jak Allegro, InPost na każdym kroku podkreśla ekologiczny wymiar ekspansji swojej firmy. Firma zaczynała od stawiania jaskrawożółtych szaf, często w bardzo eksponowanych lokalizacjach, ale gdy zaczęły nadmiernie rzucać się w oczy ze względu na swą wszędobylskość, firma przeszła na spokojniejszą, białą kolorystykę.

Allegro ze swoim dosłownie zielonym wyglądem i żywą roślinnością automatów poszło co najmniej dwa kroki dalej, ale InPost kontratakuje technologią. Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby paczkomaty InPost były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – mówi Rafał Brzoska.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA