REKLAMA
  1. bizblog

O Bizblog.pl

Bizblog – serwis Grupy Spider’s Web poświęcony biznesowi

23.04.2019
14:44
REKLAMA

Bizblog.pl to działający od wiosny 2019 roku serwis poświęcony biznesowi, ekonomii oraz finansom osobistym. Czytelnicy znajdą tu wiadomości ze świata biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska konkurencyjnego małych i średnich przedsiębiorstw, okraszone opiniami i analizami doświadczonych dziennikarzy i blogerów. Nie stronimy też od tematyki łączącej się z biznesem pośrednio – zagadnieniom dotyczącym polityki klimatycznej, edukacji, technologii czy otoczenia prawnego.

REKLAMA

Redaktorem prowadzącym i szefem Bizbloga jest Arkadiusz Braumberger

Arek ma bogatą historię pracy w mediach, zarówno tych tradycyjnych prasowych, jak i elektronicznych. Przez 9 ostatnich lat pracował w Wirtualnej Polsce. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisów finansowych i technologicznych. Wcześniej był m.in. szefem wydawców Money.pl. Wcześniej Arek związany był między innymi z „Pulsem Biznesu”, „Życiem”, „Faktem” i „Dziennikiem”.

Drugim redaktorem prowadzącym i zastępcą Arka jest Jacek Bereźnicki

Jacek przeszedł do Bizbloga prosto z serwisu Money.pl, w którym pracował od 2014 roku. To nie przypadek, że obecnie współtworzy serwis biznesowy Grupy Spider's Web między innymi z Agatą Kołodziej i Arkiem Braumbergerem – cała trójka w swoim czasie była częścią zgranego zespołu redakcji ekonomicznej Wirtualnej Polski. Swoją pracę w Bizblogu dzieli pomiędzy redagowanie tekstów bizblogowych autorów i pisanie własnych. Uważnie przygląda się warunkom prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Redakcję Bizblog.pl tworzą także:

Agata Kołodziej, redaktorka

Agata pisze o sobie tak: czasem piszę, co myślę, a czasem tylko prowokuję, ale tylko dlatego, że uważam, że warto rozmawiać o różnych scenariuszach. Wtedy wszyscy stajemy się mądrzejsi (o ile nie rzucamy się sobie do gardeł). A najchętniej rozmawiam o bankowości i finansach, a szczególnie o kredytach frankowych, tylko wtedy czasem hordy wściekłych psów rzucają się na siebie nawzajem, a tego nie lubię. Czasem też piszę o giełdzie, zrównoważonym rozwoju i sprawach społecznych. I o sprawiedliwość też.

Adam Sieńko, redaktor

Nie przepada za biznesową nowomową, szastaniem nieswoimi pieniędzmi i pomidorami dodawanymi do jajecznicy. Choć te ostatnie przełknie najprędzej. Na Bizblog.pl najbardziej lubi poruszać tematy, które sam świetnie zna z autopsji, dlatego wylał już morze słów o Ryanairze i Uberze. Prywatnie ekstrawertyczny introwertyk, który na szczęście pisze dużo więcej, niż mówi.

Michał Tabaka, redaktor

Zaczynał, jeszcze w XX w., w „Gońcu Górnośląskim”, następnie przez lata pracował w „Dzienniku Zachodnim”, potem w TVP Katowice. Pisze m.in. do Magazynu Gospodarczego „Fakty” oraz Magazynu VIP. W Bizblogu jest niekwestionowanym ekspertem od energetyki i polityki klimatycznej.

Karol Kopańko, redaktor

Człowiek od startupów w Bizblogu. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku e-biznes. Zaczynał jako bloger serwisu Antyweb, a do Spider’s Web przeszedł we wrześniu 2014 r. Współpracował z redakcjami „Gazety Wyborczej”, „Pulsu Biznesu” oraz „Gościa Niedzielnego”. Pracował także w redakcji programu Sonda 2 w TVP.

REKLAMA

Gościnnie swoje felietony publikuje w Bizblogu także Rafał Hirsch, dziennikarz ekonomiczny, nagradzany między innymi przez NBP (Najlepszy dziennikarz ekonomiczny 2008) i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (Heros Rynku Kapitałowego 2012). Współtwórca m.in. TVN CNBC i next.gazeta.pl. Obecnie współpracownik Business Insidera i Tok FM. 

Warto nas dodać do ulubionych zakładek w przeglądarce internetowej. Można zasubskrybować nasz kanał RSS. Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i na Twitterze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA