REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

ZUS chwali się, że zbił cenę o połowę i zaoszczędził miliony. Teraz zyskać mają miliony Polaków

Niższe koszty, wydajniejsza praca i szybsza obsługa klienta - zachwala zakup nowych serwerów Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

24.06.2019
18:16
ZUS matki zasiłek
REKLAMA

Fot. Lukas Plewnia/Flickr.com/CC BY-SA 2.0

REKLAMA

ZUS na maszynach najnowszej generacji IBM z14 rozpoczął pracę w połowie czerwca. Umowę z dostawcą podpisał jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Wartość kontraktu, która zgodnie z pierwotną ofertą miała przekraczać 100 mln zł, dzięki negocjacjom została zbita, niemal o połowę do 54 mln zł.

ZUS przekonuje, że nowe serwery klasy mainframe to korzyść nie tylko dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale i klientów. Dzięki serwerom z14 Zakład zyskał 10-krotnie więcej pamięci operacyjnej. W przypadku użytkowanego dotychczas sprzętu była już na granicy pełnego wykorzystania - przyznał Zakład.

- Nowe serwery wyposażone są w trzykrotnie wydajniejsze procesory, dzięki czemu  będziemy mogli sprawniej i szybciej obsługiwać naszych klientów. Wydajniejsze procesory to bowiem lepsza praca wszystkich aplikacji ZUS, które wykorzystujemy zarówno do bezpośredniej obsługi klientów, jak i pracy na tzw. backoffice  - mówi Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.

Zakład przypomina również o korzyściach finansowych, jakie płyną z instalacji nowego sprzętu.

REKLAMA

Opłaty za ich serwis i obsługę będą niższe od do tej pory ponoszonych o ok. 20 proc.

W ramach zawartej umowy Zakład ma możliwość rozbudowy zakupionego sprzętu, który może być wykorzystywany w ZUS przez najbliższe 7 lat.   

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA