REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie

WhatsApp rzuca wyzwanie Zoomowi. Wprowadza konferencje wideo na desktopie

Należący do Facebooka komunikator umożliwi prowadzenie telekonferencji wideo na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Spółka poinformowała w czwartek o rozszerzeniu funkcjonalności desktopowej wersji komunikatora. Zoom i Google Meet właśnie zyskały groźnego konkurenta, choć na rozmowy grupowe dopiero przyjdzie czas.

04.03.2021
14:34
Komunukatory wideo. WhatsApp wprowadza konferencje wideo na desktopie
REKLAMA

„Z radością informujemy, że prywatne i bezpieczne rozmowy głosowe i wideo jeden na jeden są teraz dostępne w aplikacji komputerowej WhatsApp” – ogłosiła firma. A co z rozmowami grupowymi, kluczowymi w zastosowaniach biznesowych? Mają się pojawić „w przyszłości”.

REKLAMA

WhatsApp pisze, że duży ekran ułatwia kontakt ze współpracownikami czy rodziną, także pozwala na prowadzenie rozmów bez angażowania rąk. Rozmowy wideo działają zarówno w układzie poziomym, jak i pionowym, a także okno w czasie rozmowy zawsze jest na wierzchu, by nie stracić z oczu swego rozmówcy.

Firma podkreśla, że rozmowy są w pełni szyfrowane, przez co nie ma możliwości podsłuchania nawet przez pracowników WhatsAppa. Priorytetem ma być stabilność i wysoka jakość połączeń, dlatego na początku dostępne będą tylko rozmowy jeden na jeden. Z czasem mają pojawić się rozmowy grupowe.

REKLAMA

Pandemia koronawirusa, której efektem jest masowa praca zdalna na całym świecie, spowodowała gwałtowny wzrost popularności aplikacji do rozmów wideo. Nagły popyt na taką technologię doskonale wykorzystał startup Zoom, który szybko stał się wręcz domyślną aplikacją do rozmów wideo, głównie dzięki darmowym rozmowom nawet w przypadku dużej liczby użytkowników.

Początkowo nie obyło się bez licznych wpadek – przy tworzeniu spotkania Zoom generuje link, który może posłużyć do dostania na internetowe spotkanie. Wystarczyło, by wpadł w niepowołane ręce lub został opublikowany w mediach społecznościowych, by spotkanie zostało zakłócone przez osoby z zewnątrz. Po fali krytyki Zoom został zmuszony do wprowadzenia lepszych zabezpieczeń. Wartość rynkowa Zooma wynosi obecnie około 100 mld dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA