1. bizblog
  2. Podróże

Weekend w Paryżu – propozycje ciekawych wycieczek

Lokowanie produktu

Paryż to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych europejskich stolic. Światowe centrum mody i kultury ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które przy dobrej organizacji czasu można zwiedzić podczas weekendowego wyjazdu, oczywiście po zniesieniu obostrzeń epidemiologicznych.

29.03.2021
8:26
Weekend w Paryżu – propozycje ciekawych wycieczek

Doskonała francuska kuchnia, niepowtarzalna atmosfera oraz wspaniałe zabytki kultury i architektury – w Paryżu naprawdę nie można się nudzić. Weekend w tym zachwycającym mieście to okazja do spróbowania francuskich specjałów i odwiedzenia najbardziej znanych miejsc – Wersalu, Łuku Triumfalnego, monumentalnego Luwru czy sięgającej nieba Wieży Eiffla. Co prawda aktualnie, w związku z wysoką możliwością wprowadzenia weekendowego lockdownu, zrealizowanie wyprawy nie jest najlepszym pomysłem. Warto jednak już teraz zaplanować, co przy krótkim wyjeździe chcemy i damy radę zobaczyć, tak aby mieć gotowy pomysł na wycieczkę, gdy obostrzenia zostaną zniesione.

Jeśli chcemy zwiedzić Paryż podczas weekendowego wyjazdu last minute, ale nie chcemy poświęcić czasu na samodzielną organizację wycieczki, warto zapoznać się z ofertą internetowych portali turystycznych, gdzie znajdziemy propozycje wraz z rezerwacją samolotu oraz biletów wstępu do zwiedzanych miejsc. Które weekendowe wycieczki do Paryża były wśród turystów najbardziej popularne przed pandemią? Co organizatorzy wyjazdów uznają za „must see”? Sprawdzamy.

Paryż klasyczny (cena ok. 1400 zł/os za dwa dni, wyloty z Wrocławia, Warszawy, Poznania lub Gdańska)

Intensywna dwudniowa wycieczka do Paryża, która obejmuje zwiedzanie najpiękniejszych zabytków miasta, w tym Pól Elizejskich, Łuku Triumfalnego, Placu Vendôme z posągiem Napoleona Bonaparte i Opery Paryskiej, a także Muzeum d'Orsay i słynnego Luwru. W atrakcjach przewidziany jest także wjazd na szczyt wieży Eiffla i malowniczy wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. W cenie wycieczki zapewnione były dwa noclegi w komfortowym hotelu*** ze śniadaniami kontynentalnymi (możliwość dopłaty do hotelu*** w centrum Paryża – ok. 90 zł/os.), dodatkowo płatne były bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy (ok. 160€/os.) oraz, opcjonalnie, pakiet dwóch kolacji (ok. 30€/os.).

Bajkowy weekend: Paryż + Disneyland (ok. 1800 zł/os za 3 dni, wyloty z Gdańska, Warszawy, Krakowa i Wrocławia)

Wspaniała wycieczka lotnicza (liniami rejsowymi lub czarterem) dla dorosłych i dzieci, pozwalająca zwiedzić najpiękniejsze zabytki Paryża (m.in. katedra Notre Dame, wieża Eiffla, Luwr i łuk Triumfalny, a także rejs statkiem po Sekwanie i spacer po Champs Elysées, uważane za najpiękniejszą ulicę świata) oraz spędzić pełen atrakcji dzień w paryskim Disneylandzie – wspaniałej krainie bajek Walta Disneya, uznanej w 2018 roku za najlepszy park rozrywki na świecie. Cena wycieczki obejmuje 3 noclegi w hotelu*** w centrum miasta (pokoje 2-osobowe z łazienkami) ze śniadaniami, dodatkowo płatne są bilety wstępów, taksa klimatyczna i przejazdy komunikacją miejską (ok. 145€ dla osób dorosłych i ok. 120€ dla dzieci).

Krótki spacer po Paryżu (ok. 2000 zł/os za 4 dni, wyloty z Krakowa, Warszawy i Wrocławia)

Ta wycieczka to idealna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić w Paryżu przedłużony weekend i bez pośpiechu zwiedzić najważniejsze miejsca tego wspaniałego miasta i skorzystać z czasu wolnego. W programie m.in. wzgórze Montmarte z bazyliką Sacré-Cœur, jedno z najsłynniejszych na świecie muzeów – d'Orsay, Wyspa św. Ludwika i Dzielnica Łacińska, a także plac Charles’a de Gaulle’a, spacer po Polach Elizejskich i wjazd na wieże Eiffla (fakultatywnie za dodatkową opłatą). Podczas wycieczki będzie można też zobaczyć najbardziej rozpoznawalne atrakcje Paryża, znane każdemu z filmów i książek, w tym słynny kabaret Moulin Rouge czy Au Lapin Agile – miejsce spotkań paryskiej bohemy. Cena wycieczki obejmuje cztery noclegi w hotelu*** w centrum Paryża (pokoje 2-osobowe z łazienkami) ze śniadaniami, dodatkowe opłaty ok. 105€/os. (rejs po Sekwanie, bilety wstępu i bilety komunikacji miejskiej).

Internetowe portale turystyczne, nawet aktualnie, mają do zaoferowania mnóstwo weekendowych wyjazdów do Paryża, warto więc planowanie wycieczki rozpocząć od przeglądania dostępnych tam aktualnie ofert. Zwłaszcza, że wiele propozycji możemy znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenowo opcjach first lub last minute, dzięki którym możemy oszczędzić nawet 10-20 proc. kosztów wycieczki.

Rób zdjęcia - wspomnienia zostaną z Tobą na zawsze. Zerknij też na inne fotografie, jak choćby te robione przez National Geographic.

Materiał zewnętrzny

Lokowanie produktu
Najnowsze