REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Twisto rozwija skrzydła. Fintech dostał właśnie potężny zastrzyk gotówki

Nowi inwestorzy dołączyli do Twisto, fintechu specjalizującego się w odroczonych płatnościach za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych. Dodatkowe pieniądze mają pomóc w zaistnieniu na nowych rynkach.

14.01.2021
14:57
twisto-nowi-inwestorzy
REKLAMA

Fintech Twisto informuje, że pozyskał 16 mln euro (ok. 72 mln zł) „na rozwój działalności na dotychczasowych oraz nowych rynkach”. Wartością dodaną są nie tylko dodatkowe środki, ale również know-how jakie do spółki wniosą nowi inwestorzy. 

REKLAMA

Witamy na pokładzie nowych inwestorów. Mają duże doświadczenie w świadczeniu podobnych usług, więc ich know-how jest dla nas równie ważne, jak finansowanie

– mówi Michal Smida, założyciel i CEO Twisto.

Dzięki temu Twisto chcę iść w kierunku oferowania inteligentnych rozwiązań finansowych na dużą skalę. Jednocześnie utrzymana ma być budowa pozycji lidera płatności odroczonych, czego efektem docelowo będzie nawet milion klientów obsługiwanych w ciągu miesiąca. 

Twisto to pierwsza inwestycja fintechu z Australii

Wśród nowych inwestorów Twisto jest ZIP, fintech z Australii, inwestor branżowy, który usługi płatności odroczonych oferuje na rynkach australijskim, nowozelandzkim, brytyjskim i amerykańskim. ZIP jest notowany na giełdzie w Sydney, gdzie w ubiegłym roku uzyskał status unicorna, czyli spółki o kapitalizacji przekraczającej 1 mld dol. 

Twisto oferuje kompleksowy produkt i ma zwinny zespół zorientowany na klienta. Rozpoczęliśmy już bliską współpracę, aby podzielić się doświadczeniami i jeszcze przyspieszyć rozwój firmy

- przekonuje Larry Diamond, współzałożyciel i CEO ZIP. 

Z usług i produktów ZIP korzysta obecnie ok. 5,3 mln klientów na czterech rynkach. Spółka zatrudnia 500 osób. Finansowanie dla Twisto to jej pierwsza inwestycja w Europie kontynentalnej i druga (po Wielkiej Brytanii) jeżeli chodzi o cały Stary Kontynent.

Raiffeisen Bank International też inwestuje

Kolejnym inwestorem Twisto jest Elevator Ventures - wiodący fundusz fintech, wspierany przez austriacki Raiffeisen Bank International. Maximilian Schausberger, dyrektor zarządzający Elevator Ventures, przekonuje że „dynamiczny rozwój w Europie Środkowej dowodzi, że Twisto odpowiada na realne potrzeby klientów w tym regionie”.

REKLAMA

Wesprzemy Twisto w ambicjach wejścia na kolejne rynki w Europie kontynentalnej

– zapowiada Maximilian Schausberger.

W tej rundzie finansowania udział wzięli także obecni inwestorzy Twisto: Finch Capital, Velocity Capital, ING Bank i austriacka grupa ubezpieczeniowa UNIQA. 7 mln euro stanowi finansowanie dłużne na rozwój portfela kredytowego od brytyjskiego Kreos Capital, a także od pierwszego czeskiego funduszu venture capital – Orbit Capital.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA