1. bizblog
  2. Biznes

Terminal płatniczy w smartfonie? Santander proponuje abonament 0 zł przez 9 miesięcy

Lokowanie produktu

Polskie firmy ciągle mają pod górkę. Najpierw popalić im dała pandemia koronawirusa, a teraz dobija je inflacja i kryzys energetyczny. Jest na tyle źle, że widmo bankructwa i zawieszenia działalności gospodarczej zagląda w oczy coraz większej liczbie przedsiębiorców. Okazuje się jednak, że są pod ręką rozwiązania, którymi można znacznie poprawić swoją sytuację w tych nienajlepszych czasach. Przykładem jest postawienie na terminale płatnicze i wejście do Programu Polska Bezgotówkowa.

17.11.2022
12:42
terminal-platniczy-Santander

Skręcanie ogrzewania, zamykanie drzwi wejściowych i okien, a także wyłączanie reklamowych neonów - tak w dużym skrócie wygląda obecnie handel w Polsce. Nic więc dziwnego, że obecnie najważniejszym priorytetem jest szybkie zejście z kosztów. 

Miks niepewności o kondycję polskiej gospodarki i destabilizacji warunków prowadzenia biznesu powodowanej przez wysoką inflację to wyjątkowo nieprzychylne środowisko dla firm. Choć wzrost gospodarczy w Polsce jeszcze w drugim kwartale wyglądał solidnie, to w wynikach badań ankietowych wśród firm widać pogłębiające się pogorszenie koniunktury. W tych warunkach możliwość przerzucania szybko rosnących kosztów na klientów staje się ograniczona a na znaczeniu zyskuje szukanie oszczędności: rozwiązań, które pomogłyby ograniczyć wzrost kosztów - uważa Grzegorz Ogonek, ekonomista Santander Bank Polska.

Tymczasem nie brakuje rozwiązań, które każda firma może podjąć we własnym zakresie. Zwłaszcza w przypadku handlu.

Polska Bezgotówkowa, czyli terminale bez abonamentu

Pomysł na polepszenie swojej pozycji handlowej, nawet w dobie bezprecedensowego kryzysu energetycznego, ma Santander Bank Polska, który w promocji oferuje terminale płatnicze, w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, realizowanego przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Na czym polega ta promocja? Santander ma dwie propozycje. Pierwsza polega na przystąpieniu po prostu do Programu Polska Bezgotówkowa, o ile w okresie 12 miesięcy wcześniej dany podmiot nie przyjmował płatności kartami. 

W drugiej z kolei mowa jest o drugiej edycji programu POStaw na terminal do 9 miesięcy bez czynszu. W pierwszym przypadku klienci zyskują 0 zł abonamentu przez 5 miesięcy za terminal stacjonarny i przenośny. Dodatkowym wabikiem jest 0 zł prowizji od transakcji - do osiągnięcia 42 tys. zł obrotu na terminal płatniczy POS (point of sale) przed upływem 5 miesięcy. Promocyjny program Santander Bank Polska dodatkowo oferuje 0 zł abonamentu przez 9 miesięcy za terminale stacjonarne i przenośne. Jeżeli dana firma uczestnicy w Programie Polska Bezgotówkowa - po 5 miesiącach ten okres będzie wydłużony o kolejne 9. 

Terminal płatniczy w telefonie lub tablecie

Santander Bank Polska ma jeszcze jedną propozycję. Chodzi o instalację aplikacji SoftPOS w smartfonie lub tablecie co powoduje, że urządzenia te stają się także terminalami płatniczymi. Potrzebny do tego jest jedynie system Android 8.0 lub wyższy, dostęp do internetu i moduł NFC. 

Spełniając te podstawowe warunki klienci naszego Banku mogą mieć terminal płatniczy zawsze przy sobie w swoim telefonie lub tablecie. Co ważne sama instalacja aplikacji przebiega sprawnie i intuicyjnie. Dodatkowo rozwiązanie SoftPOS jest mniej kosztowne dla firm niż korzystanie z tradycyjnych fizycznych urządzeń. Abonament to nawet 7,99 zł miesięcznie. Natomiast pieniądze z przyjmowanych płatności klient otrzyma na swoje konto firmowe w Santander już następnego dnia roboczego - zapewnia Piotr Termena zarządzający biznesem acquireingowym w Santander.

Bank przekonuje, że to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które prowadzą swoją działalność w ruchu. 

SoftPOS idealny jest dla handlowców, firm transportowych, taksówkarskich, małej gastronomii, kurierów oraz firm, które świadczą swoje usługi u klienta. W ten sposób transakcji można dokonywać bez zbędnej zwłoki i bezpiecznie. Z naszej oferty SoftPOS można skorzystać także w ramach Programu Polska Bezgotówkowa – twierdzi Santander Bank Polska.

Materiał powstał przy współpracy z Santander Bank Polska.

Lokowanie produktu
Najnowsze