REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ten Square Games polata z Włochami za 45 mln euro. Na giełdzie fiesta

Ten Square Games nie zwalnia tempa, kilka dni temu spółka pochwaliła się dopuszczeniem na rynek chiński swojej flagowej produkcji „Fishing Clash”, a teraz poinformowała o przejęciu włoskiego Rortosa, specjalizującego się w mobilnych symulatorach lotu. Na zdj. CEO TSG Maciej Zużałek.

01.07.2021
10:01
Ten Square Games polata z Włochami za 45 mln euro. Na giełdzie fiesta
REKLAMA

Ten Square Games zawarł (…) jako kupujący z dotychczasowymi wspólnikami Antonio Fariną oraz Roberto Simonettim jako sprzedającymi umowę zobowiązującą do sprzedaży 100 proc. udziałów we włoskiej spółce Rortos za 45 mln euro

– podała spółka w komunikacie.
REKLAMA

Ten Square Games zatrudnia ponad 400 osób w dwóch studiach w Polsce (Wrocław, Warszawa) i po jednym w Niemczech (Berlin) i Rumunii (Bukareszt). W ubiegłym roku spółka wypracowała przychody w wysokości 578 mln zł.

Rortos to włoska producent gier mobilnych działający od 2012 roku. Specjalizuje się w wydawaniu symulatorów lotów, a jego najpopularniejsze tytuły to „Airline Commander”, „Real Flight Simulator” oraz „Extreme Landings”.

Informacja została dobrze przyjęta na GPW. Kurs TSG umocnił się w czwartek na otwarciu o ponad 1,5 proc. do 50,50 zł, a ciągu kolejnych kilku minut wzrósł do 503,50 zł (wzrost o ponad 2 proc.)

 class="wp-image-1470919" width="580" height="408"
Źródło: Stooq.pl

Gdy kilka dni temu gruchnęła wieść, że TSG wchodzi ze swoim symulatorem wędkarstwa 3D do Państwa Środka, kurs na GPW eksplodował, umacniając się o ponad 12 proc. A to wcale nie koniec, bo zdaniem analityków udostępnienie Chińczykom „Fishing Clash” będzie procentowało kolejnymi zwyżkami notowań.

 class="wp-image-1470925"
Źródło: Stooq.pl

Synergia mobilnych symulatorów

Ten Square Games zapłaci za Rortos 45 mln euro, wydając ok. 70 proc. odłożonej gotówki, której zapas na koniec pierwszego kwartału spółka oszacowała na 285 mln zł. Dodatkowo sprzedającym będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie, uzależnione od wyników osiągniętych przez Rortos w okresie od 1 lipca 2021 do 31 grudnia 2025 r.

Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games (na zdj.), bardzo się cieszy z przejęcia Rortos.

Widzimy ogromny potencjał synergii i dzielenia się know-how przez obie spółki. Nasza pierwsza akwizycja wzmacnia pozycję Ten Square Games w obszarze gier symulacyjnych, który jest jednym z najszybciej rosnących segmentów na rynku gier mobilnych

– wskazał CEO TSG Maciej Zużałek.
REKLAMA

I przypomniał, że pozyskanie Rortos to element realizacji strategii w obszarze M&A, której celem jest dywersyfikacja portfolio TSG.

(…) Stworzyliśmy doświadczony zespół i obszerne, stale poszerzane portfolio tytułów. Jestem przekonany, że będą one doskonale uzupełniać ofertę Ten Square Games. Dzięki transakcji Rortos zyska dostęp do platformy i narzędzi pozyskiwania użytkowników, rozwoju produktów i business intelligence

– dodał Antonio Farina, CEO & Game Director w Rortos.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA