REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tauron - ten dostawca prądu - chce ci naprawić komputer. Serio

Tauron wprowadza na rynek nową ofertę. Nie dość, że proponuje nam rachunki za energię elektryczną niższe o kilka procent, to jeszcze dorzuca do tego pomoc serwisanta komputerowego, która będzie dostępna 24 godziny na dobę.

18.04.2019
11:32
Zaoszczędzisz na prądzie i dostaniesz informatyka na abonament. Tauron kusi nową ofertą
REKLAMA
REKLAMA

To, czy propozycja dostawcy prądu będzie nam się opłacać zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju sprzęt mamy w domu. Jeżeli nasz komputer lub tablet jest jeszcze na gwarancji, to zapewne do niczego nam się to nie przyda. Ale jeżeli nasz sprzęt jest już nieco leciwy…

To pomoc informatyka może się okazać od czasu do czasu przydatna. Tauron zapewnia, że serwis odbierze od klienta zepsute urządzenie w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. W ramach usługi pokrywane są koszty transportu, robocizny oraz części zamiennych do 1000 zł na jedno zdarzenie (można również zsumować dwa limity do 2 tys. zł). Z pomocy można skorzystać 3-krotnie w trakcie trwania umowy.

Problem możemy rozwiązać także na odległość. Tutaj dostawca zobowiązuje się do pomocy nawet w ciągu godziny. Informatyk pomoże nam skonfigurować system operacyjny, usunąć wirusy, zainstalować lub zaktualizować oprogramowanie. Dostępny jest jednak tylko od poniedziałku do piątku w tradycyjnych godzinach 8-18.

Dodatkowo Tauron dorzuca też zniżki na prąd.

Stawka za kilowatogodzinę (kWh) jest co najmniej o 5 proc. niższa w stosunku do taryfy Taurona, a w przypadku gospodarstw domowych, zakup oferty za pośrednictwem serwisu Mój Tauron premiowany jest bonusem w wysokości 100 zł w programie „Zwrot za prąd”. Dostawca rozwija w ten sposób usługę „Prąd z serwisantem 24h”, która, jak twierdzi, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Sukces usług serwisowych, które mamy w ofercie od 2014 roku, wynika z dobrego dopasowania produktu do potrzeb rynku. Obecnie ponad 1,5 mln klientów spółki korzysta z produktów, które łączą media energetyczne z serwisem. Systematycznie sprawdzamy oczekiwania naszych klientów, dzięki temu elastycznie dopasowujemy się do ich potrzeb. Z badań wynika, że aż 95 proc. użytkowników tych usług jest z nich zadowolonych. – podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu ds. klienta i wsparcia korporacyjnego.

REKLAMA

Usługa „Prąd z serwisantem” dotyczy naprawy urządzeń RTV, AGD i PC. Oferowana jest w systemie abonamentowym - 12,96 zł brutto do końca tego roku i 18,50 zł od początku przyszłego.

Co dostajemy w zamian? Dostawca zobowiązuje się do pokrycia kosztów dojazdu, naprawy, części zamiennych i transportu do serwisu maksymalnie 6 razy w ciągu roku. Koszt pojedynczej naprawy nie może też przekroczyć 500 zł brutto. Co oznacza, że nawet jednokrotne skorzystanie z tego pakiety może spowodować, że zwróci nam się opłata za cały rok.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA