REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Talent Alpha dostało aż 18,5 mln zł w fazie seedu. Stworzy platformę outsourcingową 2.0

Talent Alpha to polska platforma, która ma połączyć dostawców usług IT z dużymi klientami. Dzięki niej software house'y z naszego regionu będą mogły łatwiej sprzedawać swoich specjalistów, a firmy z listy Fortune 500 szybciej wypełnią luki na projektach.

22.05.2019
14:36
Talent Alpha dostało aż 18,5 mln zł w fazie seedu. Stworzy platformę outsourcingową 2.0
REKLAMA

Polska już teraz jest jednym z liderów rynku outsourcingu IT. W tym sektorze pracuje u nas 279 tys. osób, a popyt cały czas rośnie. Już za dwa lata branża ma potrzebować kolejnych 90 tys. specjalistów. Podobny trend obserwujemy zresztą w innych krajach naszego regionu: Czechach, Rumunii i Węgrzech.

REKLAMA

Talent Alpha połączy korporacje z dostawcami specjalistów IT.

Dotychczas problematyczne było szybkie znajdowanie odpowiednich, wykwalifikowanych ludzi do realizacji skomplikowanych projektów. Korporacje godziły się więc na mniej doświadczonych i dopasowanych specjalistów, aby tylko zdążyć przed deadlinem. A przynajmniej tak swoją niszę sprzedaje Talent Alpha.

Polski startup ma połączyć niewielkie i średniej wielkości firmy IT z dużymi klientami. Już teraz Talent Alpha nawiązało współpracę z blisko sześćdziesięcioma software house’ami z Polski, Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy i Rumunii, zatrudniającymi w sumie kilka tysięcy pracowników. Z drugiej strony są największe na świecie firmy:

Międzynarodowym firmom dostarczamy zespoły o sprawdzonych kompetencjach, prowadzone przez doświadczonych menadżerów. Z drugiej strony wspieramy rozwój małego i średniego biznesu w krajach bogatych w kadry – mówi Przemek Berendt, CEO i współzałożyciel Talent Alpha

Berendt wcześniej był globalnym wiceprezesem światowego giganta outsourcingu - Luxoftu. Oprócz niego, wśród założycieli są: Mike Kennedy - były dyrektor wykonawczy w Goldman Sachs i Szymon Niemczura, znany udanych biznesów startupowych, m.in. Codewise i Kontakt.io.

 class="wp-image-934721"
Założyciele Talent Alpha.

Twójka współzałożycieli wie, że musi odróżnić się np. od Luxoftu. W tym celu proponuje model Tech Talent as a Service. Stawia na jak najlepsze dopasowanie kompetencji strony IT do potrzeb klienta, a także zautomatyzowania całego procesu z użyciem elementów sztucznej inteligencji.

Talent Alpha z 18,5 mln zł już w rundzie seed.

REKLAMA

Choć firma powstała we wrześniu 2018, to już udało się jej pozyskać znaczącą kwotę - jak na rundę seed. W Talent Alpha zainwestował Aper Ventures (finansowany ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju), a także prywatni inwestorzy. 18,5 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój technologii, budowę relacji z klientami i partnerami, promocję i wzrost wewnętrzny.

To duże wyróżnienie dla tak młodej firmy, co sugeruje, że inwestorzy widzą w niej duży potencjał. W końcu za sterami Talent Alpha siedzą doświadczeni managerowie, którzy starają wykroić sobie kawałek szybko rosnącego rynku. Jeśli dowiozą obietnice o nowej jakości outsourcingu to skorzystać mogą wszyscy. Klienci dostaną lepszą jakość, a software house'y ciekawsze i poważniejsze zlecenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA