REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Lepszej fuchy w te wakacje nie znajdziesz. Oferują dwa tygodnie na rajskiej wyspie za darmo

Jak się okazuje darmowy staż darmowemu stażowi nierówny. Możemy spędzić wakacje zgięci w pół nad kserem, skanując swojemu przełożonemu „niezbędne” dokumenty, biegać po kawę swojej szefowej albo… posiedzieć sobie przez dwa tygodnie na rajskiej wyspie za darmo.

07.06.2019
12:26
Staż na wakacje. Dwa tygodnie na rajskiej wyspie za darmo
REKLAMA

Jeszcze parę lat temu przeciętny student słysząc o płatnym stażu pytał: „To ile mnie to będzie kosztować?”. W ostatnim czasie ta, dość upokarzająca sytuacja, mocno się zmieniła. Pensje wystrzeliły w górę, pracodawcy szukają siły roboczej gdzie się tylko da. Praca w wakacje za dobre słowo i wpis do portfolio są coraz rzadsze.

REKLAMA

Ja ten etap dawno mam za sobą, co nie zmienia faktu, że widząc ogłoszenie o bezpłatnym (choć w tym wypadku może lepiej napisać – darmowym) stażu na Malediwach, pomyślałem: stażowałbym. O co chodzi?

Pięciogwiazdkowy kurort Coco Palm Dhuni Kolhu szuka ochotnika, który spędzi 14 dni w Centrum Ratownictwa Żółwi Morskich.

Do obowiązków stażysty będzie należała pomoc w karmieniu żółwi, sprzątanie zbiorników, uczestnictwo w akcjach ratunkowych, przyglądanie się operacjom, rehabilitacja i wypuszczanie zwierząt z powrotem do ich środowiska naturalnego. A potem relacjonowanie tego wszystkiego w social media.

Ta oferta należy jednak do rzędu tych, w których lista „oferujemy” jest dłuższa niż „wymagamy”. W zamian ośrodek zapewnia bowiem przelot, zakwaterowanie w willi pływającej na wodzie, posiłki w hotelowej restauracji, rejs o zachodzie słońca i wycieczkę z przewodnikiem po turkusowych wodach atolu Baa. Business Insider oszacował, że w normalnych okolicznościach trzeba byłoby zapłacić za takie przyjemności ok. 5 tys. dolarów.

Początkowo oferta była skierowana tylko do obywateli Wielkiej Brytanii. Staż wzbudził jednak tak duże zainteresowanie, że ośrodek zdecydował się otworzyć rekrutację na cały świat.

Aplikować może więc każdy, kto ukończył 18 lat. Dobrze byłoby, gdyby kandydaci mogli się też wykazać choć minimalnym doświadczeniem w pokrewnych dziedzinach, choć nie jest to wymóg bezwzględny.

REKLAMA

By wziąć udział w naborze trzeba wysłać film o długości od 2 do 3 minut oraz list motywacyjny z maksymalnie 500 słowami o tym, dlaczego pasuje się do roli ratownika żółwi. Aplikować można na stronie Coco Collection do 1 lipca. Część kandydatów, nawet jeżeli przepadnie w czeluściach rekrutacji, może nauczyć się przynajmniej zwięzłego wyrażania myśli. A to przydaje się dzisiaj wszędzie.

Takie bezpłatne staże to ja szanuję.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA