REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zdrowie

Sól fizjologiczna jak droga whisky. W Biedronce zapłacisz za nią dwa razy więcej niż w aptece

140 zł za litr to cena jednostkowa soli fizjologicznej dostępnej w Biedronce. Największa sieć handlowa posługuje się sloganem „zawsze niższe ceny”, ale hasło to niezbyt pasuje do produktu, który w aptece kupimy dwa razy taniej.

03.11.2020
15:40
Ceny w Biedronce. Za sól fizjologiczną zapłacisz za nią dwa razy więcej niż w aptece
REKLAMA

Listopad to tradycyjnie okres, gdy chorujemy najczęściej, ale w dobie epidemii koronawirusa i ostrego kryzysu systemu ochrony zdrowia sytuacja jest naprawdę wyjątkowa. Popyt na podstawowe produkty zdrowotne jest – co zrozumiałe – wysoki jak nigdy.

REKLAMA

Szkoda, że musimy uważać, by nie naciąć się na absurdalnie wysokie ceny najbardziej pospolitych produktów zdrowotnych nawet w sklepach, które z niskich cen uczyniły swoje motto. Tak jest w Biedronce, która oferuje sól fizjologiczną w ampułkach, która kosztuje dwa razy więcej niż w zwykłej aptece.

 class="wp-image-1285783"

Sól fizjologiczna to nic innego jak wodny roztwór chlorku sodu, szerzej znanego jako sól kuchenna. Zwykle występuje w stężeniu 0,9 proc. i służy do przemywania czy nebulizacji. Najczęściej stosowany jest w pielęgnacji czy wspomaganiu leczenia małych dzieci.

W Biedronce sól fizjologiczna dostępna jest na dziale z artykułami dla dzieci. To produkt marki Katarek, która rodzicom najmłodszych dzieciaków znana jest z bardzo skutecznego, ale drogiego przyrządu do udrażniania nosa. Pionierski produkt zasługuje na wysoką cenę, ale szkoda, że „premium” w przypadku tej marki dotyczy też tak banalnych produktów, jak sól fizjologiczna.

Nie wiem, dlaczego chwaląca się na każdej etykiecie niskimi cenami sieć postawiła akurat na markę Katarek, ale warto wiedzieć, że to produkt dwa razy droższy niż jego apteczny odpowiednik. To tak, jakby zwykłe mleko UHT kosztowało w Biedronce 4-5 zł za litr.

 class="wp-image-1285762"

Dla przykładu, w sieci Ziko za 10 ampułek po 5 ml soli fizjologicznej 0,9 proc. zapłacimy 3,45 zł. Sądząc po nazwie producenta, jest to produkt jeszcze bardziej „premium”, bo francuski: Laboratoires Gilbert. Żarty żartami, ale naprawdę nie wiem, czy między tymi produktami istnieje jakakolwiek różnica poza jedną – ampułki marki Katarek są pakowane do pudełek.

REKLAMA

Oczywiście zakup za 6,99 zł zamiast za 3,45 zł to nie jest coś, co zrujnuje przeciętną polską rodzinę, ale bardzo jestem ciekaw, jak Biedronka uzasadnia tak wysoką cenę oferowanego produktu zdrowotnego dla najmłodszych.

Odpowiedź Biedronki: sól fizjologiczna znanej marki Katarek jest obecnie dostępna w sieci Biedronka w cenie 6,99 zł za 10 ampułek po 5 ml. Zgodnie z naszym hasłem „codziennie niskie ceny”, na bieżąco monitorujemy rynek i staramy się zapewnić klientom dobrej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Taka sytuacja ma miejsce również w tym przypadku. Ten sam produkt, czyli sól fizjologiczna marki Katarek w postaci 10 ampułek po 5 ml, jest na tę chwilę dostępny np. na jednej z platform e-handlowych w cenie od 8,24 zł do 13,49 zł czy w jednej z aptek internetowych w cenie 14,19 zł (bez kosztów wysyłki).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA